1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Cam Tuğlalar İçerisindeki Uyuşturucu

Cam Tuğlalar İçerisindeki Uyuşturucu

Cam Tuğlalar İçerisindeki Uyuşturucu
      İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri yaptığı operasyonda cam tuğlalar içerisinde 11 kilo 850 gram sıvı metamfetamin ele geçirdi.
 
      İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, İran uyruklu 2 kişinin bir firma üzerinden Malezya'ya cam tuğla numunesi göndermeyi planladığını tespit etti. Durumu şüpheli bulan ekipler, numunelerin bulunduğu Pendik'teki bir iş yerine baskın düzenledi. Yapılan aramalarda bulunan cam tuğla numuneleri incelendi. Cam tuğlaların içerisine doldurulmuş 11 kilo 850 gram sıvı metamfetamin ele geçirildi. Konuyla ilgili İran uyruklu Asfhin N. ile Hamid M. gözaltına alındı.
 
      Gözaltına alınan 2 İranlı emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. 2 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
ELE GEÇİRELEN EN YÜKSEK MİKTARLARDAN BİRİ
 
      Ele geçirilen metamfetaminin şu ana kadar ele geçirilen en yüksek miktarlardan biri olduğu belirtilirken, bulunan malzemeler polis kameralarına da yansıdı. Görüntülerde ayrıca, Narkotik ekiplerinin cam tuğlalar içerisindeki sıvı metamfetamini başka bir bidona boşaltmaları da görülüyor.
 
EN TEHLİKELİ UYUŞTURUCU
 
      Narkotik uzmanları tarafından konuyla ilgili verilen bilgide, metamfetaminin bilinen en tehlikeli uyuşturucu olduğunu belirtildi. İlk kullanımın ardından bağımlılık yaratan metamfetaminin, kullanıcıları kısa sürede ölüme götürdüğü dile getirildi. Kullanıcılarda halüsinasyon ve deri altında böcek olduğu hissini oluşturduğu belirtildi. "Böcek hissi" nedeniyle metamfetamin bağımlılarının derilerini parçaladıkları ve vücutlarının büyük bölümünün yaralar içerisinde olduğu ifade edildi.
 

HABERE YORUM KAT