1. HABERLER
  2. EKONOMİ
  3. Çan 2 Termik halka arz lot sayısı | Çan2 halka arz Konsorsiyum üyeleri

Çan 2 Termik halka arz lot sayısı | Çan2 halka arz Konsorsiyum üyeleri

Çanakkale'de bulunan Çan2 Termik Santral A.Ş.'nin halka arz başvurusunun onaylanmasının ardından yatırımcılar da araştırmalara girişti. Eşit dağıtım yöntemi ile halka arz edilecek olan şirket hakkında, Çan 2 Termik halka arz lot sayısı | Çan 2 halka arz Konsorsiyum üyeleri konularını biz de haberimizde derledik.

Çan 2 Termik halka arz lot sayısı | Çan2 halka arz Konsorsiyum üyeleri

Çanakkale'nin 4. ve ülkemizin 59. büyük enerji santraline sahip Çan2 Termik Santral A.Ş.'nin halka arz edileceği bilgisini duyan yatırımcılar, araştırmalara girişti. 330 MWe kurulu güce sahip Çan2 Termik halka arzının Sermaye Piyasası Kruulu (SPK) tarafından da onaylanmasının ardından Çan 2 Termik halka arz lot sayısı | Çan 2 halka arz Konsorsiyum üyeleri merak konusu oldu. İşte Çan2 Termik halka arzı tüm detayları...

ÇAN2 TERMİK HALKA ARZ LOT SAYISI | ÇAN2 TERMİK SANTRAL A.Ş. HALKA ARZ KAÇ LOT VERECEK?

 

ÇAN-2 Termik A.Ş. SPK onaylı izahnamesinde, Çan-2 Termik santralin halka arzında 67.590.000 + 6.759.000 (ek satış) Toplam 74.349.000 Lot 289.961.100 TL‘lik arz gerçekleştirileceği belirtildi.

Şirket sitesinde yer alan taslak izahnameye göre şirket halka arz ile şirket değerinin ortaya çıkmasını hedefliyor. Şirket’in sürdürülebilir büyümesine katkı sağlanması, mali yapısının güçlendirilmesi, bilinirliğin ve tanınırlığın pekiştirilmesi, şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerinin daha güçlü bir şekilde uygulanması ve Şirket’in kurumsal kimliğinin güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Şirket, halka arz gelirlerinin tamamını finansal borçlar öncelikli olmak üzere borç ödemelerinde kullanmayı planlamaktadır.

Çan2 Termik Santral A.K. izahnamesi için tıklayın

ÇAN2 TERMİL HALKA ARZ BORSA KODU

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından halka arzı onaylanan Çan2 Termik Santrali CANTE Hisse kodu ile talep toplama tarihleri 21-22 Nisan olarak netleşti.

CANTE Hissesinin halka arzına Vakıf Yatırım ve Halk Yatırım tarafından aracılık edilecek.

KOD: #CANTE

ÇAN2 TERMİK HALKA ARZ TALEP TOPLAMA TARİHLERİ

Galata Wind Enerji halka arz talep toplama taihleri 21 - 22 Nisan 2021 olarak belirlendi.

ÇAN2 TERMİK HALKA ARZ HİSSE FİYATI

Çan2 Termik Santrali'nin halka arzı 3,90 TL hisse fiyatıyla gerçekleşecek.

ÇAN2 TERMİK KONSORSİYUM LİDERLERİ

Çan2 Termik Santral A.Ş.'nin resmi internet sitesinde yayımlanan halka arz duyurusunda, 

"Şirketimizin %100 oranında bağlı ortaklığı olan Çan Kömür ve İnşaat A.Ş'nin bünyesinde faaliyet gösteren Çan-2 Termik Santralinin proje finansmanı kapsamında Yapı Kredi Bankası ve Halk Bankası konsorsiyumundan kullanmış olduğu kredilerin mevcut durumda 2025 yılı olan vadeleri, Şirketin serbest nakit akışına destek sağlanması amacıyla 2030 yılı sonu olarak revize edilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine duyurulur.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz." ifadelerine yer verildi.

Yani Çan2 Termik Santral Konsorsiyum liderleri Yapı Kredi Bankası ve Halk Bankası olarak belirtildi.

ÇAN2 TERMİK KONSORSİYUM ÜYELERİ

Şirketin daha önce yaptığı bildirimlere göre halka arza Halk Yatırım ve Vakıf Yatırım şirketleri Eş Lider olarak görev alacak. Konsorsiyum üyeleri ise henüz belirlenmiş durumda değil. Halka arza SPK tarafından onay gelmesi durumunda detaylar netleşecektir.

Şirketin çıkarılmış sermayesi 252.410.000 TL seviyesinde bulunuyor. Bu sermayenin tamamı ODAŞ Elektrik payı olarak görüntüleniyor.

Halka arz büyüklüğü / tutarları taslak İzahname içerisinde belirtilmemiş. Sosyal Medyada yer alan iddialara göre halka arz edilecek hisse sayısı 150 milyon 410 bin TL olması bekleniyor. Fakat bu konuya ilişkin taslak izahnamelerde ve şirketlerde bir veri, açıklama bulunmuyor.

Aracı Kurumların taslak izahnamesinde yer alan bilgilere göre Halka arz yönteminde sadece sermaye artırımı yöntemine başvurulacak. Şirket 252.410.000TL olan sermayesini belirlenecek olan tutara yükselerek aradaki tutarın halka arz edilerek temin edilmesini hedefliyor.

Şirket sitesinde yer alan izahnameye göre ise şirket hem ortaklardan pay satışı hem de sermaye artırımı ile halka arz yapmayı planlıyor. Ayrıca yine aynı izahnamede fazla talep gelmesi durumunda Ek Satış yapılması planlanıyor.

Şirketin halka arzında sabit fiyat ile talep toplama ve en iyi gayret aracılığı yöntemi ile arz edilecektir.

En iyi gayret aracılığı, halka arz edilecek sermaye piyasası araçlarının izahnamede gösterilen satış süresi içinde satılmasını, satılmayan kısmın ise ihraççıya iadesini ifade eder.

Önemli Bilgilendirme:

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.

Berna Akkaya
Haberler, Sondakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT