1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Çanakkale Etkinliğine Mahir İz Damgasını Vurdu
Çanakkale Etkinliğine Mahir İz Damgasını Vurdu

Çanakkale Etkinliğine Mahir İz Damgasını Vurdu

Tuzla Kaymakamlığı -Tuzla Belediyesi-Tuzla Ilce Milli Eğitim Müdürlüğü-Tuzla İlim Yayma Cemiyeti ve Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesinin “Şehitlerimizi ve 100. Yılında Çanakkale Şehitlerini Anma Programı” Tuzla’da coşkuyla kutlandı.

Tuzla Kaymakamlığı -Tuzla Belediyesi-Tuzla Ilce Milli Eğitim Müdürlüğü-Tuzla İlim Yayma Cemiyeti ve Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesinin “Şehitlerimizi ve 100. Yılında Çanakkale Şehitlerini Anma Programı” Tuzla’da coşkuyla kutlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde Bu yıl Eğitim Öğretime Başlayan Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesinin Hazırlayıp Sunduğu Şehitlerimizi ve 100. Yılında Çanakakale Şehitlerini Anma Programı Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezinde Gerçekleştirildi..

Programa Tuzla Kaymakamı, Tuzla Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlim Yayma cemiyeti Temsilcileri, Protokolden birçok isim ve davetlinin yanı sıra birçok öğrenci öğretmen ve veli de katıldı.

Saygı Duruşu ve istiklal marşıyla başlayan program İmam Hatip öğrencisinin Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Tuzla’daki okullarda öğrenciler tarafından okunan 100. Yılında 100 hatimin hatırlatılmasından sonra şehitlerin ruhuna gönderilen Fatihalarla devam etti. Programa İmam hatip Lisesi öğrencilerinin canlandırdığı gösteri damgasını vurdu.

Mahir İz İmam Hatip Lisesinin alışılmışın dışında hazırladığı Tüm Şehitlerimiz ve 100. Yılında Çanakkale gösterisi büyük beğeni topladı. İslam’ın ilk şehidinden başlayarak, Alparslan’a Miryakefalona’a İstanbul’un Fethinden, Çanakkale’ye Kurtuluş savaşına kadar tarihteki şehitler tiyatro ve videolarla canlandırıldı. İmama Hatip Lisesi Mehter takımının da gösterileriyle damga vurduğu, davetlilerin de zaman zaman duygu dolu gözyaşlarıyla izlediği gösteri davetlilerden büyük alkış aldı.

Program Çanakkale etkinlikleri kapsamında Yapılan birçok yarışmada Tuzla’da dereceye giren öğrencilere birçok hediyenin dağıtıldığı Toplu Ödül töreni ve Hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Ödül Alan Öğrenciler ve Okulları

1. Milli Eğitim Bakanlığının Ortaokullar arasında düzenlemiş olduğu Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında Tuzla’da birinci olan öğrenciler;

*- Resim Tuzla Birincisi İbn-i Sina Ortaokulu- Fatih AKSU (Aynı Zamanda İl Birincisi Olmuş ve Eseri değerlendirilmek üzere Bakanlığımıza gönderilmiştir.)

*- Şiir Tuzla Birincisi Tezer Taşkıran Ortaokulu- Zeynep YEŞİLYURT

*- Kompozisyon Tuzla Birincisi Barışmanço Ortaokulu-Betül ÇAMOĞLU

2. Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesinin Liseler Arasında Düzenlediği ŞEHİDE MEKTUP yarışmasında Dereceye giren öğrenciler;

Mektup Dalında

3.Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi- Figen KORKUT

2. Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi–Simay MAY

1. Mehmet Tekinalp Lisesi – Cansu ADKUVAYCİN

3- Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesinin Ortaokullar Arasında Düzenlediği RESİM yarışmasında Dereceye giren öğrencilerimiz

Resim 3. Yunus Emre Ortaokulu-Beyza BULUT

2. Tezer Taşkıran Ortaokulu-Dilan GÖKÇEN

1. Piri Reis Ortaokulu-Özge UZAR

4. İlim yayma Cemiyeti Tuzla Şubesinin Liseler Arasında Düzenlediği KOMPOZİSYON yarışmasında Dereceye giren öğrencilerimiz;

Kompozisyon 3. TOKİ Yahya Kemal Mesleki ve Teknik A.L.- Sevgi BAYKUT

2. Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi-Dilan İNAK

1. Halil Türkkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi-Kübranur AKTAN

5. İlim yayma Cemiyeti Tuzla Şubesinin Ortaokullar Arasında Düzenlediği ŞİİR yarışmasında Dereceye giren öğrencilerimiz;

Şiir 3. Halil Türkkan İmam Hatip Ortaokulu-Ece İrem KAYA

2. İbn-i Sina Ortaokulu-Melisa TUNÇ

1. Gazi Mustafa paşa Ortaokulu-Abdullatif TIRLI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.