1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çankaya Evleri diplomat eşlerinin gözdesi

Çankaya Evleri diplomat eşlerinin gözdesi

Çankaya Evleri, diplomat eşlerinin de gözdesi haline geldi. Batı Afrika ülkesi Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliğinde görevli diplomat eşi de dikiş-giyim...

Çankaya Evleri diplomat eşlerinin gözdesi

Çankaya Evleri, diplomat eşlerinin de gözdesi haline geldi. Batı Afrika ülkesi Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliğinde görevli diplomat eşi de dikiş-giyim kurslarına katılıyor.

Çankaya Belediyesinin Çankaya Evleri, Çankayalıların yanı sıra Başkentte yaşayan yabancılar ile diplomatik misyonun uğrak yeri oldu. Çankaya Evlerinde açılan çeşitli kurslara katılan yabancıların sayısı her gün artarken, İsviçre Büyükelçisi'nin eşinden sonra Batı Afrika ülkesi Benin Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçiliği Ataşesi Hubert Agdin Dossou'nun eşi Baı Sabıne Attıgla Dossou da Cebeci Çankaya Evi'nde dikiş-giyim kursunda 22 kursiyer arkadaşıyla birlikte hünerlerini sergiliyor.

Arkadaşlarının tavsiyesi ile kursa katıldığını belirten Dossou, Beytepe'de oturmasına rağmen ilgi duyduğu dikiş eğitimini almak için salı günleri Cebeci Çankaya Evi'ne geliyor. Eğitmeni ve kursiyer arkadaşlarını çok sevdiğini dile getiren Dossou, "Burada 3 yılı aşkın süredir yaşıyoruz. Türk insanı çok sıcakkanlı, eğitmenim ve kursiyer arkadaşlarım bana çok yardımcı oluyorlar. Eşim evde oturmama çok üzülüyordu. Bu kursla birlikte boş zamanımı değerlendirip ilgi duyduğum dikişte kendimi geliştiriyorum. O yüzden salı günlerinin bir an önce gelmesini istiyorum" diye konuştu.

Kasım ayında başlayan kurs boyunca kendisini geliştirdiğini ifade eden Dossou, şimdiye kadar nevresim takımı, pike ve 3 tane etek diktiğini söyledi. Arkadaşları için de hediyelik etekler dikeceğini söyleyen Dossou, dikeceği etekleri Eylül ayında tatile gideceği Benin'de arkadaşlarına hediye edeceğini ifade etti.

Dossou, Çankaya Belediyle Başkanı Alper Taşdelen'e Çankaya Evleri için teşekkür ettiğini belirterek, kurslar sayesinde yalnızlık çekmeden vakit geçirdiğini ve yeni arkadaşlar edindiğini ifade etti. Kursların diplomatik çevrelerde de ilgi gördüğünü söyleyen Dossou, "Bu kurslarda her milletten insanları görüyoruz ve tanışıyoruz. Hem kendi kültürümüzü tanıyoruz hem de yeni kültürlerle tanışıyoruz. Bu hizmet için Sayın Başkan'a teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"En iyi öğrencilerden birisi"

Cebeci Çankaya Evi dikiş-giyim kursu eğitmeni Merve Yazıcı, en iyi öğrencilerimden birisi dediği Sabıne Dossou'nun her şeyi not aldığını ve el yatkınlığının çok iyi olduğunu anlatarak, Sabıne'le aynı sınıfta olmanın çok keyif verici olduğunu söyledi.

Sabıne Dossou'nun kurs arkadaşlarından 60 yaşındaki emekli Fransızca öğretmeni Ayşenur Kızılca ise, Sabıne ile güzel bir dostluk kurduklarını aktardı. Kızılca, "Sabıne ile zaman zaman Benin Cumhuriyeti'nin resmi dili olan Fransızca konuşuyoruz. Artık ikimizin ortak dili oldu. Sabıne bizlere anne diye hitap ediyor ve bu da çok hoşumuza gidiyor. Benim 2 çocuğum var, şimdi bir çocuğum daha oldu" diye konuştu.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT