1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Çankaya saygı duruşunda

Çankaya saygı duruşunda

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümünde Çankaya'yı bayraklarla donatan Çankaya Belediyesi, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Mehmetçiğe...

Çankaya saygı duruşunda

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümünde Çankaya'yı bayraklarla donatan Çankaya Belediyesi, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Mehmetçiğe saygı duruşunda bulunacak.

Çankaya Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Çankaya'nın dört bir yanını "Bu Vatan İçin Hepimizin Yüreği Çanakkale" yazılı afişlerle donattı. Belediye, zaferin 102. yıldönümünde başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Mehmetçiğe saygı duruşunda bulunacak ve anma etkinlikleri kapsamında Yılmaz Güney Sahnesi'nde Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının hazırladığı "Ah Bir Ataş Ver" müzikal anlatısını Ankaralılarla buluşturacak. Başkentliler, opera sanatçıları Görkem Ezgi Yıldırım, Aykut Çınar ve Mehmet Yılmaz'ın seslerinden Türk milletinin yeniden varoluşunun öncü zaferi Çanakkale Savaşı'nın hikayelerini dinleme imkanı bulacak. Sanatçı ve yönetmen Murat Atak'ın sahnelediği müzikli gösteride 275 kiloluk top mermisini tek başına kaldıran efsane Onbaşı Koca Seyit'ten 1953 yılında tatbikattan dönerken Çanakkale Boğazı'nda batan ve 81 Mehmetçiğe mezar olan Dumlupınar Denizaltısı'na kadar çeşitli hikayeler, "Ah Bir Ataş Ver" türküsü ile anlatılacak. Program saat 18.00'de Yılmaz Güney Sahnesi'nde gerçekleştirilecek.


Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT