1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Canlı yayında açıkladı| Binali Yıldırım Meclis Başkanı mı olacak?

Canlı yayında açıkladı| Binali Yıldırım Meclis Başkanı mı olacak?

Canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Binali Yıldırım, Meclis Başkanı olur musunuz sorusuna 'Onun kararını ben veremem, partimiz münasip görürse göreve hazırım' dedi.

Canlı yayında açıkladı| Binali Yıldırım Meclis Başkanı mı olacak?

Binali Yıldırım Anadolu Ajansı edştör masasına konuk oldu. Canlı yayında gümdeme ilişkin açıklamalarda bulunan Yıldırım, TBMM Başkanı olur musunuz sorusuna; "Onun kararını ben vermem, Partimiz münasip görürse, göreve hazırım'' diyerek yanıt verdi.

Yıldırım'ın açıklamalarından satırbaşları:

"Karşı taraftaki adayların retorikten, söylemden öteye elle tutulur bir şeyleri yok. Arka planında bir tecrübe de yok. Yapılmış işler de yok. Bütün bunları vatandaş değerlendirdi. Vatandaş niye değerlendiriyor, çünkü vereceği karar kendisinin geleceğini ilgilendiriyor. Bütün bunların özeti olarak sonuç ortada. Açık ara farkla, en yakın adayla arasında 11 milyon oy fark var, böylece bu süreç tamamlandı.

Bu seçimin böyle ittifaklar arası bir keskin rekabete dönüşmesini istemezdik. Nihayet bir cumhurbaşkanı seçeceğiz, parlamentoda vekilleri seçeceğiz. İş döndü dolaştı, karşı taraftaki ittifak tek bir noktada anlaştı. Adayları teke düşüremediler ama anlaştıkları tek bir nokta vardı, Recep Tayyip Erdoğan olmasın, ne olursa olsun.

''SEÇİMLERDEKİ O MESAJI ALDIK''

1 Kasım seçimlerine göre AK Parti'nin oyunda, milletvekili sayısında düşme var. Doğrudur. Bu da bize bir mesajdır. AK Parti olarak bu mesajı aldık. Biz seçimlerde ittifaktık. Seçmen bir parti gibi hareket ettiğimizi değerlendirdi. Ha buraya ha oraya vermişiz diye düşünüldü.

''AK PARTİ'NİN OLMADIĞI HİÇ BİR YASAMA FAALİYETİ SONUÇ ÇIKARMAZ''

Bizim kaybolan oylarımız ortağımızda, ortağımızın kaybolan oyları da başka bir partide. Sonuçta herkes memnun halinden. Parlamento yapısı da bu haliyle herhangi bir sorun teşkil etmiyor. AK Parti'nin içinde olmadığı hiçbir yasama faaliyeti sonuç çıkarmaz.

Denetim ve yasama faaliyetlerinde Meclis daha etkin hale gelecek. Yeni dönemde Meclis'in önemi artıyor. Seçim bitti, artık geçim zamanıdır. Yatırımcı yatırımını, tatile giden tatilini planlayacak ve hayat tüm yönleriyle devam edecek.

''HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIM''

(TBMM Başkanlığı) Onun kararını ben vermem. Şöyle söyleyeyim, benim liderim, partimizin genel başkanı ve partimiz ne yönde karar alırsa, neyi münasip görürse biz her türlü görevi yaparız. Bu da çok uzun bir süre değil. Yakında ne olacağı belli olur."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.