1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Cansever kimdir? Kaç yaşında? Hiç evlendi mi? Cansever'in gerçek adı ne?

Cansever kimdir? Kaç yaşında? Hiç evlendi mi? Cansever'in gerçek adı ne?

Cansever kimdir? Star TV ekranlarında yayınlanan Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programının bugünkü konuğu sesi ve tarzı ile dikkat çeken Cansever oldu. 1992 yılından ilk albümünü çıkartan Cansever'in hayatı merak konusu oldu. Peki Cansever kimdir? Kaç yaşında? Nereli gerçek adı ne?

Cansever kimdir? Kaç yaşında? Hiç evlendi mi? Cansever'in gerçek adı ne?

Cansever kimdir? Arabesk müziğin sevilen ismi Cansever bugün Demet ve Alişan'ın sabah programının konuğu oldu. Uzun bir aradan sonra televizyon ekranlarında izleyicilerin karşısına çıkan Cansever'in hayatı da merak konusu oldu. Peki Cansever kimdir? Kaç yaşında? Hiç evlendi mi? Cansever'in gerçek adı ne?

Cansever kimdir? Kaç yaşında? Hiç evlendi mi? Cansever'in gerçek adı ne?

CANSEVER KİMDİR?

Cansever, Temmuz 1967 yılında Makedonya’da Veles şehrinde 7 çocuklu ailede en küçük çocuk olarak doğmuştur. Gerçek adı Dzansever Dalipova’dır. Babası Makedonya’da tarlada çalışan bir ırgattı. Cansever, daha 12 yaşında küçücük bir kız iken, sokakta çocukların sopa fırlatması sonucu tek gözünü kaybetmiştir.

Çocukluğundan beri müzik dünyası içinde olan Cansever, ilk albümü "Kemano Başal E Romenge" yi 1992 yılında Makedonya'da çıkartmış ve bu şarkı ile büyük bir başarı yakalamıştır.

Cansever kimdir? Kaç yaşında? Hiç evlendi mi? Cansever'in gerçek adı ne?

Klip Müzik ile çalıştığı yıllarda iyi bir promosyon yapıldığı için uzun bir süre yükselişini sürdürdü. Ancak, Klip Müzik son yıllarında ne kendisine ne de sanatçılarına artık fayda sağlayamaz hale geldiğinde ve bir gün kapandığında Canseverin şansı da kötüye gitmeye başladı. Üstüne bir de yıllardır çektiği sağlık sorunları yeniden kendini hissettirmeye başladı. Stres ve üzüntü her geçen gün Onun belini büküyor görüntüsünü olumsuz etkiliyordu. 1994 yılında 24 yaşlarındayken bir tür romatizma çeşidi olan “Morbus Behterew” diye bir hastalık onu iki büklüm yaptı. Türkiye’de tedavisini olamadı 15 yıl çekti sonra 2007 yılında gittiği Almanya’ya yerleşti orada yaşamaya başladı.

cansever-dogum-gununde-album-mujdesi-verdi-08072006-m2.jpg

2009 tarihinde Almanya’da ameliyat oldu. Ameliyat olarak yıllardır sırtında bir yük gibi taşıdığı kamburluk sorunundan kurtuldu. 2005 yılında “Gelinim Olur musun?” yarışmasından Ata ve meşhur anası Semra Yücel hanım ile tanıştı. Adana’ya konsere gittiğinde yanında Ata’yı da götürdü. Ata Adana’da otelde uyuşturucudan ölünce Cansever suçlandı.

Cansever 2013 yılının Eylül ayında “Hey Denysha” isimli yabancı şarkıyı seslendirip üstüne birde klip çekince sosyal medya sallandı.

Özge Yıldırım
Magazin Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT