1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Çaycuma’da "Paramı Yönetebiliyorum Projesi" kapsamında eğitim verildi

Çaycuma’da "Paramı Yönetebiliyorum Projesi" kapsamında eğitim verildi

Habitat Derneğinin gençlerde finansal okur yazarlık bilincini geliştirmek ve sürdürülebilir kalkınmaya destek vermek amacıyla Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş...

Çaycuma’da  "Paramı Yönetebiliyorum Projesi" kapsamında eğitim verildi

Habitat Derneğinin gençlerde finansal okur yazarlık bilincini geliştirmek ve sürdürülebilir kalkınmaya destek vermek amacıyla Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve VISA Europe ile ortaklaşa sürdürdüğü "Paramı Yönetebiliyorum Projesi" kapsamında, Çaycuma Nihat Kantarcı Anadolu Lisesinde eğitim verildi.

Gönüllü eğitmenler tarafından verilen "Paramı Yönetebiliyorum" finansal okuryazarlık eğitimi Çaycuma Nihat Kantarcı Anadolu Lisesinde 3 oturum şeklinde 400 öğrenciye aktarıldı. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü 3. sınıf öğrencisi olan Serhat Geyik tarafından verilen eğitimde "Bütçem, harcamalarım, birikimim ve borçlarım" gibi kişisel bütçe yönetimine ilişkin konular pek çok farklı örneklerle hazırlanan sunumla öğrencilere anlatıldı.

Nihat Kantarcı Anadolu Lisesinde verilen eğitimin ardından Serhat Geyik yaptığı açıklamada, "Paramı yönetebiliyorum projesi kapsamında Çaycuma'daki ilk eğitimimizi gerçekleştirdik. Bu eğitim vasıtasıyla Nihat Kantarcı Anadolu Lisesinde sosyal sorumluluk alanında çalışmalarda bulunma kararı aldık. Bu kapsamda bir an önce çalışmalara başlayacağız. Zonguldak'ta İl merkezi veya ilçe demeden kapsamlı şekilde gönüllülük faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdüreceğiz" dedi.

Türkiye de finansal bilinç oluşturulması için ilk kez bir araya gelen kamu, özel sektör ve sivil toplum ortaklığında gerçekleştirilen "Paramı Yönetebiliyorum" Projesi'nin eğitimleri Türkiye'nin 81 şehrinde devam ediyor.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT