Çaykur Rizespor, Oğulcan Çağlayan hakkında açıklamada bulundu!

Uzun süredir ismi gündemden düşmeyen Oğulcan Çağlayan hakkında Galatasaray kulübü yöneticileri geçtiğimiz günlerde açıklamada bulunmuş ve Çaykur Rizespor'a karşı sert sözlerde bulunmuştu. Karadeniz ekibi de konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Çaykur Rizespor, Oğulcan Çağlayan hakkında açıklamada bulundu!

Galatasaraya transfer olduktan sonra gündemden bir an olsun düşmeyen ve TFF tarafından bu sezon lisansı çıkarılmayan Oğulcan Çağlayan hakkında art arda açıklamalar gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Galatasarayyönetiminin bu konu hakkında sert sözlerle eleştirdiği Çaykur Rizespor ise konuyla ilgili yeni bir açıklamada bulundu.

Çaykur Rizespor resmi hesabından yaptığı açıklamada:

"Oğulcan Çağlayan’ın devam eden sözleşmesini sezon bitmeden haksız olarak feshetmesi nedeniyle kulübümüz ile Futbolcu ve GalatasaraySpor Kulübü arasında yaşanan ihtilafın çözülmesi için Çaykur Rizespor ve GalatasaraySpor Kulübü yöneticileri iyi niyet çerçevesinde defalarca bir araya gelmiş, birçok farklı futbolcu üzerinde çözüm için anlaşma yolu aranmıştır.

Kulübümüzün iyi niyetli adımları ve başkanımız Tahir Kıran’ın dostane uzlaşmacı çözüm önerileri sonucunda, imza aşamasına gelinmiş ve ihtilafı tüm boyutlarıyla sonlandırmak konusunda mutabakata varılmıştır.

Ancak imza aşamasına gelen bu anlaşma, GalatasaraySpor Kulübü’nün son anda sözleşme şartlarını değiştirmek istemesi ve daha önce anlaşılan her konuda ibra koşulundan vazgeçmek istemesi üzerine bozulmuştur.

Geldiğimiz noktada, üzülerek görüyoruz ki sessizliğimiz yanlış anlaşılmakta, verdiğimiz haklı mücadele olduğundan başka mecralara çekilerek suni gündemler yaratılmaya çalışılmaktadır.

Tüm ihtilafın başlangıcını oluşturan futbolcunun fesih işleminin “layıkıyla yapılmadığını” bu süreç içinde GalatasaraySpor Kulübü yöneticileri ile yapılan görüşmelerde ve basına yansıyan açıklamalarda bir nevi itiraf edilerek verilen kararların ne kadar yerinde olduğu GalatasaraySpor Kulübü tarafından da kabul edilmiştir. Adı geçen futbolcunun daha henüz 21 yaşındayken federatif hakları kulübümüz tarafından Kayseri Erciyes Kulübü’nden 1 milyon 200 bin Eurotransfer ücreti karşılığında alınmıştır. Talep edilen miktar da bununla doğru orantılı olarak 1 milyon 200 bin Euroolarak belirlenmiş ve hukuki süreçte kulübümüz haklı bulunmuştur.

Henüz 2019-2020 sezonu bitmeden oyuncunun transferine müdahil olduğunu kabul edip “ceketin düğmesinin yanlış iliklendiğini” söyleyen Galatasaraygibi büyük bir camianın ve hukuktan sorumlu başkan yardımcısının, kulübümüzü bir tartışma ortamının içine çekmeye ve bunun üzerinden manipülasyon yapmaya çalışması yakışıksızdır.

İddiaların aksine bu sürece Çaykur Rizespor ve GalatasaraySpor Kulübü dışında hiçbir kişi ya da kuruluş dahil olmamıştır.

Buradan senaryo devşirerek Kulübümüzü ve futbolun diğer paydaşlarını töhmet altında bırakma çabası Türk futboluna ve adalete olan güvene zarar verecektir.

Futbol kamuoyuna saygıyla duyururuz." 
ifadelerine yer verdi.

 

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡