1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çelikbilek AYGAD Yöneticilerini ağırladı

Çelikbilek AYGAD Yöneticilerini ağırladı

Çelikbilek AYGAD Yöneticilerini ağırladı
      Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti. 
 
      3 yıl önce kurulan ve kısa sürede basın yayın ve iletişim konularında yapmış olduğu çalışmalarla adından söz ettiren Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD) Yöneticileri makamında ziyaret ettikleri Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e yapmış oldukları çalışmalarla ilgili bilgi aktardı.
 
      Kartal, Tuzla, Maltepe, Sultanbeyli, Sancaktepe, Ümraniye, Çekmeköy, Gebze, Beykoz ve Şile’de yayın yapan gazetelerin yöneticilerini kabul eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yerel basının görevini doğru yaptığı sürece önemli bir misyon taşıdığını ve toplumun bilgilenmesi adına sorumluluğunun büyük olduğunu kaydetti.
 
AYGAD 3 yıl önce kuruldu
 
      AYGAD Başkanı Ümit Kahyaoğlu’da, AYGAD’ın 3 yıl önce kuruluğunu ifade ederek Marmara Üniversitesi ile birlikte bir eğitim programı yaptıklarını ve bu program sonunda programa eksiksiz katılan isimlere sertifika verildiğini söyledi. Bu programları düzenlemekteki amaçlarını, yerel basına çeki düzen vermek ve kaliteli yayın yapmak olarak açıklayan Kahyaoğlu, AB Bakanlığı ile de çeşitli çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.
 
      AYGAD bünyesinde 47 gazete olduğunu da sözlerine ekleyen Ümit Kahyaoğlu, İstanbul’da yerel basının istenilen haklara bir türlü kavuşturulamadığını ve Büyükşehirlerde yayın yapan kurumlara Basın İlan Kurumu’nun farklı bir bakış sergilemesinin basın özgürlüğüne kısmı bir körelmeye neden olduğunu belirtti.
Sözlerinin sonunda İstanbul Anadolu yakasındaki bütün Beldiye başkanlarını ziyaret ederek AYGAD’ı anlattıklarını ifade eden Kahyaoğlu, Tuzla, Kartal, Pendik, Çekmeköy ve Şile’den sonra Beykoz’u ziyaret ettiklerini söyledi. AYGAD Başkanı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e kabullerinden dolayı teşekkürlerini iletti.  
 
AYGAD’ın çalışmalarını önemli buluyorum
 
      Yaklaşık bir saat süre ile davam eden ziyarette çeşitli açıklamalar yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek AYGAD’ın çalışmalarını önemli bulduğunu kaydetti
Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek, AYGAD üyeleri ile tek tek sohbet ederek fikirlerini paylaştı. Beykoz Belediyesi Basın Danışmanı Abdurrahman Cüneyt Fidancı’nın da katıldığı ziyarette toplu fotoğraf çekiminin ardından Beytaş Tesisleri'nde öğlen yemeği vardı.
 
 

HABERE YORUM KAT