1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çelik'den İdlib açıklaması: TSK üstüne düşen vazifeyi yerine getirecektir

Çelik'den İdlib açıklaması: TSK üstüne düşen vazifeyi yerine getirecektir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik,"İdlib) Bütün hazırlıklar tamamlanmıştır. Rejimin kendi hattına çekilme süresi dolduğunda TSK üstüne düşen vazifeyi yerine getirecektir." dedi.

Çelik'den İdlib açıklaması: TSK üstüne düşen vazifeyi yerine getirecektir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Partili milletvekilleriyle yaptığı kahvaltılı toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

3-4-5 Nisan tarihlerinde Kızılcahamam kampımızı yapacağız.

İdlib'de ve Suriye'de her gün ortaya çıkan gelişmeler, terörle mücadelemizin, milli güvenliğimiz için yaptığımız bu operasyonun ne kadar gerekli olduğunu her olayda bir kere daha gösteriyor.

İdlib'deki kararlılık kesin, tereddütsüz ve tavizsiz bir kararlılıktır.

30 kilometrelik derinlik, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatları, sınırımızın dibinde bir terör devletçiğinin kurulmasını engellemek için zaruriydi. Bu terör devletçiği darmadağın edilmiştir.

'REJİMİN BURADAN GERİ ÇEKİLMEM DEMESİ' KABUL EDİLECEK BİR DURUM DEĞİLDİR

Rejimin, oldubittiyle orada bir durum ortaya çıkarıp, sonrasında 'Buradan geri çekilmem, bu benim güvenliğim için gereklidir' demesi Türkiye açısından kabul edilecek bir durum değildir. Bunu Rusya'nın da kabul etmemesi gerekir, Soçi mutabakatına aykırıdır. Kuşkusuz harekete geçmek için Sayın Cumhurbaşkanımızın Sayın Putin ile bir araya gelmesi bir dönüm noktası olacaktır. 

Çelik'den İdlib açıklaması: TSK üstüne düşen vazifeyi yerine getirecektir

ERDOĞAN- PUTİN GÖRÜŞMESİ

(Erdoğan-Putin görüşmesi) İki taraf da uygun bir tarih çalışır. Ama tabii Türkiye burada sınırı çizmiştir. 'Ay sonu' dediğinde yakın bir zamanda bu görüşmenin olması ve neticesinde atılacak adımın kesinleşmesi gerekir.

KILIÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

(Kılıçdaroğlu'nun) 'Suriye toprağında gözünüz var' ifadesi net bir şekilde Esed rejiminin sözcülerinden duyduğumuz bir cümledir. Esed rejiminin sözcülerinden duyduğumuz bir ifadeyi Türk iç politikasında sadece CHP Genel Başkanı'ndan duyuyoruz. 
 

HABERE YORUM KAT