1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Cemal Can Yeniden Başkan

Cemal Can Yeniden Başkan

Büyük Birlik Partisi Pendik İlçe Başkanlığının 8. Olağan Kongresi Pendik Düdüzar'da yapıldı. BBP Pendik İlçe Başkanlığı ve yönetimi için Cemal Can ve Sami Daltaban'ın aday olduğu kongrenin Divan Başkanlığını BBP MDK Başkanı Hayati Örencik yaptı.

Cemal Can Yeniden Başkan

Büyük Birlik Partisi Pendik İlçe Başkanlığının 8. Olağan Kongresi Pendik Düdüzar'da yapıldı. BBP Pendik İlçe Başkanlığı ve yönetimi için Cemal Can ve Sami Daltaban'ın aday olduğu kongrenin Divan Başkanlığını BBP MDK Başkanı Hayati Örencik yaptı.

Pendik Duduzar Turistik Tesisi’nde gerçekleşen 8. Olağan kongrede; BBP Genel Sekreteri Mustafa DESTİCİ, BBP Genel Başkan Yardımcısı Osman TÜFEKÇİ, BBP Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet TÜRK, BBP MKYK Üyesi İlker KAYALIOĞLU, BBP MDK Başkanı Hayati ÖRENCİK, BBP İstanbul İl Başkanı Bayram KARACAN ve BBP İstanbul İl Başkanlığı yöneticileri hazır bulundu.

Kongrede söz alan Büyük Birlik Partisi Genel Sekreteri Mustafa Destici konuşmasına vefat eden Prof.Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatından duyduğu üzüntüyü dillendirerek başladı. Erbakan'ın çok partili siyasi hayatımızda yer almış çok önemli bir şahsiyet olduğunu, sadece Türkiye'de değil İslam dünyasında da etkili olan ve sevilen bir devlet ve bilim adamı olduğunu belirten Destici, Necmettin Erbakan'ın sevenlerine ve ailesine başsağlığı diledi.

Türkiye'nin önemli bir sürece girdiği bu günlerde Büyük Birlik Partisi önemli bir büyüme kaydetmektedir diyen BBP Genel Sekreteri Mustafa Destici konuşmasına şöyle devam etti: Medya takip merkezlerinin raporlarına göre Meclis dışı partiler içinde en fazla medyada yer alan parti BBP'dir. Son günlerde bağımsız kurumlarca yapılan ve kamuoyu ile paylaşılan anketlerde de BBP Meclis dışı partiler içerisinde en fazla oy oranına sahip partidir. Seçmenimizin Büyük Birlik Partisine olan teveccühü her gün biraz daha artmaktadır. Bu müsbet ve sevindirici gelişmeler durduk yerde olmuyor. BBP'yi yöneten kadrolar 2007'den şu ana kadar her türlü fedakârlık ve çaba ile en iyi hizmeti vermeye devam ediyor. En iyiyi ve layık olduğumuz yeri elde edebilmek için gecemizi gündüzümüzü partiye ve partimizin başarısına adıyoruz. Önümüzdeki günlerde BBP seçim sürecinin en renkli ve en ses getiren partisi olacaktır. BBP ile seçmen arasındaki tüm engelleri kaldırmak ve şehirlerin kasabaların kılcal damarlarına kadar "hilal ile gül"ü tanıtmak için ciddi uğraşılar vereceğiz. Seçim sonrası da çalışmalarımızın emeğimizin karşılığını alacağız inşallah. Bizler şikâyet etmeyeceğiz, küçük hesaplar peşinde koşmayacağız, laf değil iş üreteceğiz, önümüze bakacağız... Sadece Çalışacağız... Çalışmak bizden, çaba bizden takdir ve başarı Allah'tandır. En üst parti teşkilatlarımızdan taşra teşkilatlarımıza kadar Ekip çalışmasına önem vermeliyiz. Ben yaptım, Ben başardım, Bu tamamen benim eserimdir düşüncelerinin yerini, BU İŞİ BİZ YAPTIK, BİZ BAŞARDIK, BİZİM ESERİMİZDİR söylemleri almalı, ekip ruhu, ekip çalışması ve ekip yardımlaşması, partimizin kılcal damarlarına kadar inmeli ve işlemelidir. Biz bugünlere bu inançla geldik. Sizden dileğimiz şu kısa zaman zarfı içinde bu zamana dek gösterdiğiniz çaba ve fedakârlığı iki katına çıkarmanızdır. Hiç bir başarı tesadüfî değildir, hiç bir çaba karşılıksız değildir. " dedi

Kongrede Aday olan Başkan adaylarının ve BBP İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan'ın yaptığı konuşmalar sonrasında seçime geçildi.

Seçim sonrası adaylardan Cemal Can delegelerin büyük çoğunluğunun oyunu alarak 4. kez Pendik İlçe başkanı oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.