1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Cemal Enginyurt'tan şok itiraf! “Meral Akşener kazandı ben iptal ettim”

Cemal Enginyurt'tan şok itiraf! “Meral Akşener kazandı ben iptal ettim”

MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Hadi Özışık'ın Youtube kanalına konuk oldu. Enginyurt, MHP'de Meral Akşener'in kazandığı kongreyi kendisinin iptal ettirdiğini itiraf etti ve Devlet Bahçeli ile Semih Yalçın'ı sert sözlerle eleştirdi.

Cemal Enginyurt'tan şok itiraf! “Meral Akşener kazandı ben iptal ettim”

MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt konuk olduğu Hadi Özışık'ın Youtube kanalında şok açıklamalarda bulundu. Meral Akşener'in kazandığı kongreyi kendisinin iptal ettirdiğini itiraf eden Enginyurt, Devlet Bahçeli ile Semih Yalçın'ı sert sözlerle eleştirdi. 

‘AĞZA ALINMAYACAK KÜFÜRLER ETTİM’

“En son Halil İbrahim Oral’la ki adamla milletvekilliği yaptık. Benim ağabeyim yaşında adamdı. Ağza alınmayacak küfürler ettim. " diyen Enginyurt, "O küfürleri ederken birileri şerefsizce Allah’a küfür ettiğimi söyledi; onları da Allah’a havale ediyorum. Allah’a küfreden namussuz şerefsizdir. Allah’a küfretmediğim halde etti diyen de namussuz şerefsizdir.” diye konuştu.

Cemal Enginyurt'tan şok itiraf! “Meral Akşener kazandı ben iptal ettim”

"YÜREĞİN VARSA ÇIK ANLAT"

Cemal Enginyurt şunları kaydetti:

“Bakın MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın… Biz yönetime adam yazarken ‘şu İYİ Parti’yi paylaşmış, şu Meral Akşener’le resim paylaşmış’ diye yönetime yazdığımız adamları almıyordu bir dönem. Şimdi aynı Semih Yalçın, Meral Akşener’i karşılayan, Meral Akşener’e konvoy yapan, Meral Akşener’in bayrağını asanları partiye il başkanı yapıyor, ilçe başkanı yapıyor… O zaman derdiniz neydi kardeşim? Bizi mi milletle kötü ettiniz? Bizi mi millete saldırtıp köyün delisi yaptınız bizi!

O teşkilat başkanı Semih Yalçın millete mesaj atıyor el altından. Televizyoncuları arıyor… Efendim diyor, biz onu sadece Tarım Bakanı’na söylediği laftan dolayı atmadık. Biz onu uyardık. Disiplinsiz davranışlarından dolayı attık. Semih Yalçın Allah’tan kork. Benim disiplinsiz davranışlarım arasında sana sahip çıkmak da var. Sana hakaret edilirken, sana küfredilirken hiçbir milletvekili sana sahip çıkmazken bu kardeşin sana sahip çıktı."

MHP'Lİ SEMİH YALÇIN'A SERT SÖZLERLE ÇIKIŞTI

Enginyurt, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'a seslenerek,"Benim hangi disiplinsiz davranışım oldu ? Yüreğin varsa, hakikaten Türk milliyetçisi ülkücüysen çık bir televizyon kanalında anlat disiplinsiz davranışlarımı. Mesela arıyor televizyonları bu arkadaş, bilmediğiniz şeyler var. Ne var bilmediğiniz ya… Bildiğin şey varsa söyle de ondan at beni." diyerek adeta ateş püskürdü.

"NELER YAPTIĞINI, NELER ÇEVİRDİĞİ BİZDE Mİ ANLATALIM"

Enginyurt sözlerini şöyle sürdürdü:

"MHP genel merkezinde bilmediğin şeyler var diye gelene, gidene söyleniyor… Ne var? Enver Yılmaz diye eski AK Partili belediye başkanıyla ilişkim varmış, onunla ticaretim varmış. Hiç mi Allah’tan korkmuyorsunuz? Benim ne işim olur Enver Yılmaz’la. Enver Yılmaz beni altı defa mahkemeye verdi kendisine hakaret ettim diye.

Attınız attınız, niye iftira atıyorsunuz? Biz de mi başlayalım seninle ilgili bilgi belge toplamaya? Neler yaptığını, neler çevirdiğini bizde mi anlatalım? Neyi, nerede pazarladığını bizde mi söyleyelim? Bana haksızlığı Devlet Bahçeli değil, yanındakiler yaptı.”

Özge Yıldırım
Magazin Editörü
HABERE YORUM KAT