1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cemal Kaşıkçı cinayetinde flaş gelişme!

Cemal Kaşıkçı cinayetinde flaş gelişme!

Reuters Haber Ajansının iddiasına göre, İstanbul'da Birleşik Arap Emirlikleri adına çalışan 2 ajan yakalandı. Bu ikilinin Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili olduğu öne sürülüyor.

Cemal Kaşıkçı cinayetinde flaş gelişme!

Reuters haber ajansının üst düzey Türk yetkililere dayandırdığı haberde Birleşik Arap Emirlikleri'nde görevli iki ajanın gözaltına alındığı alındığı belirtildi.

KAŞIKÇI CİNAYETİYLE BAĞLANTISI SORGULANIYOR

Haberde, Türk makamlarının yakalanan kişilerden birinin Cemal Kaşıkçı cinayetiyle bağlantısını sorguladıkları ifade edildi.

Cemal Kaşıkçı cinayetinde flaş gelişme!

FİLİSTİNLİLER Mİ?

Uluslararası haber ajansı Reuters, üst düzey Türk yetkililere dayandırdığı haberini ‘son dakika’ koduyla dünyaya geçti.

Habere göre, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) iki istihbarat elemanı Pazartesi günü İstanbul’da yakalandı.

Ajanlar, Türkiye’deki Araplar hakkında bilgi topladıklarını itiraf ettiler.

Türkiye, BAE’nin istihbarat elemanlarının Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda öldürülmesiyle ilgili olası ilişkilerini soruşturuyor.

MİT ve polisin ortak operasyonuyla yakalanan ajansların kimlikleri saklı tututuluyor. Yakalanan ikilinin Filistin asıllı olduğu da bir başka detay.

CEMAL KAŞIKÇI'YA NE OLMUŞTU?

 Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'dan 2 Ekim Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na gittikten sonra bir daha haber alınamamıştı. Kaşıkçı'nın, Suudi Arabistan'dan gönderilen infaz timi tarafından vahşice öldürüldüğü ortaya çıkmıştı.

Suudi Arabistan yönetimi, İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk binasında yaşanan arbede sonucunda öldüğünü açıklamıştı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT