Cemil Usta sokağa çıkma kısıtlamasında açık mı?

Cemil Usta sokağa çıkma kısıtlamasında açık mı? sorusu buradan alışveriş yapmak isteyen kişiler tarafından merak edilmeye başlandı. Biz de bu soruyu araştırdık. İşte bu konudaki tüm merak edilenler

Cemil Usta sokağa çıkma kısıtlamasında açık mı?

Koronavirüs salgını nedeniyle 16, 17, 18, 19 Mayıs tarihlerinde yine sokağa çıkma sınırlandırması uygulanmasına karar verilmişti. Bu süreçte Cemil Usta'dan alışveriş yapmak isteyenler internette açık olup olmadığını araştırmaya başladı. Peki Cemil Usta sokağa çıkma kısıtlamasında açık mı? Tüm merak edilenler haberimizde.

CEMİL USTA  SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA AÇIK MI?

Cemil Usta sokağa çıkma kısıtlamasında da vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Cemil Usta'da belli bir miktar üstünde evlere paket servis hizmeti de verilmektedir. 

CEMİL USTA TARİHÇESİ NASILDIR?

1969 yılında Sebat Lokantası adıyla küçücük bir ocak ve 2 masa müşteri kapasitesiyle yola çıkan Cemilusta yıllarca sektörde yoğrularak önce Arzum Köfte Salonu, Sonra Saray Köfte, ardından da Keyvan ile Akçaabat Köfte ve Balık çeşitleri üzeride yörede ün yapmıştır. Son olarak 2002 yılında Akçaabat’ ın en güzel sahil şeridinin tam ortasını alarak Cemilusta markasıyla sektöre damga vurmuştur. Her geçen gün bünyesine yeni şubeler katan Cemilusta; tarihinin de verdiği tecrübe ile kaliteli hizmeti en kaliteli ürünlerle müşterilerine sunmaya devam etmektedir.

Şimdi ise;
İstanbul’ da insanın tüm duyularına dokunan bir yer hayal ediyorsanız, “gidip biraz kafa dinlesek, hem de lezzetli yemekler yesek” diyorsanız, böyle bir yer var. Anadolu Yakasıda Cemilusta’ nın mangal kokusunu hissedeceksiniz…

Eşsiz mimari yapısının ve tarihi dokusunun hazzını yaşayacaksınız. Ailenizle çok güzel vakit geçirebileceğiniz, çocuklarınızla rahat edebileceğiniz ferah bir ortamda, tertemiz masalarda üstün hizmet kalitesi sunmaktayız. Cemilusta mangal kömüründe pişmiş Dana Et, Kuzu Et ve Balık çeşitlerinin yanında enfes Akçaabat Köfte  lezzetleri için Cemilusta Köfte & Balık artık sizler için biçilmiş kaftan…

CEMİL USTA İLETİŞİM BİLGİLERİ NELERDİR?

Addres: Cemilusta Maltepe
Altayçeşme, Zühal Sk. No:22, 34843
Maltepe/İstanbul, Türkiye

T : +0 (216) 371 6161

İletişim Bilgileri
Addres: Altayçeşme Mah. Zuhal Sk. No:22 Niyazibey İş Merkezi No:1 MALTEPE / İSTANBUL
T : +90 216 371 61 61
F : +90 216 517 20 61

e-mail : maltepe@cemilusta.com.tr

CEMİL USTA ŞUBELERİ NERELERDEDİR?

Ayrıca ürün gamı, hizmet anlayışı ile kalitesini değiştirmeden bölgede marka değeri ile kendini kanıtlamış lider işletmelerin öncülerindendir. % 100 yerli sermayesi ile ciddi bir güce sahip olması bulunduğu bölgelerde çekim gücü olan bir işletmedir.

Şu anda Trabzon bölgesinde 4 şube Samsun, Ankara, Erzurum’da 1’er Şube ve İstanbul Maltepe’de tpeakcaabatkofteakcaabatkoftebut1 şubesiyle müşterilerine hizmet vermektedir. Ayrıca Et ve Et Ürünleri konusunda Türkiye geneline oluşturduğu pazarlama ağı ile dondurulmuş ürünlerin satışını yapmaktadır. Başta İstanbul Bölge olmak üzere çok sayıda bayii ile ürünlerini müşterilerine ulaştırır.

Cemilusta Akçaabat Köfte, Tavuk Şiş ve Izgaralarla birlikte Balık çeşitleri ile tüm Türkiye’de kısa zamanda restaurant zincirini genişleterek ürünlerini müşterilerinin beğenisine sunmayı hedef edinmiştir.

Cemil Usta sokağa çıkma kısıtlamasında açık mı?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA NERELER AÇIK?

Bu kapsamda, sokağa çıkma kısıtlamasının günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla, market, bakkal, manav ve kasaplar sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 15 Mayıs Cuma günü saat 23.00’e kadar faaliyetlerine devam edebilecek.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 16 Mayıs Cumartesi ve 17 Mayıs Pazar günleri market, bakkal, manav, kasaplar ve online satış yapan işletmeler de kapalı olacak.

Kısıtlamanın olduğu 18 Mayıs Pazartesi ve 19 Mayıs Salı günleri marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar 10.00-16.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav ve kasaplara gidip gelebilecek.

Aynı saatler arasında marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

16 Mayıs Cumartesi, 17 Mayıs Pazar, 18 Mayıs Pazartesi ve 19 Mayıs Salı günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak. (Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılabilecek.)

Kısıtlamanın olduğu günlerde vatandaşların dışarı çıkamadığı saatlerde tatlı satışı yapan iş yerleri sadece eve/adrese servis şeklinde satış yapabilecek.

Ramazan ayı münasebetiyle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 4 günde sadece evlere paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere lokanta ve restoran tarzı iş yerleri, ilaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, nakliyesi ve satışına ilişkin faaliyetleri yürüten iş yerleri açık olabilecek.

Faaliyetine izin verilen diğer kurum ve kuruluşlar ise şöyle:

"- Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri,

- Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları ile işletmeler (Havalimanları, limanlar, sınır kapıları, gümrükler, karayolları, huzurevleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri,

- Acil çağrı merkezleri, AFAD birimleri, Vefa Sosyal Destek birimleri, Göç İdaresi, PTT vb.),

- Valilikler/Kaymakamlıklar tarafından yerleşim merkezleri için her 50 bin nüfusa bir adet ve il sınırları içinden geçen şehirlerarası karayolu ve varsa otoyol üzerinde her 50 km için bir adet olmak üzere belirlenecek sayıda akaryakıt istasyonu ve lastik tamircisi (açık olacak akaryakıt istasyonları ile lastik tamircileri kura yöntemi ile belirlenecek ve nöbetçi akaryakıt istasyonlarının marketleri açık olacak),

- Doğal gaz, elektrik, petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet yürüten büyük tesis ve işletmeler (Rafineri ve petrokimya tesisleri ile termik ve doğalgaz çevrim santralleri gibi),

- İçme suyu dolum tesisleri ile içme suyu, gazete ve mutfak tüpü dağıtımını yapan şirketler,

- Hayvan barınakları, hayvan çiftlikleri ve hayvan bakım merkezleri,

- Sağlık hizmetlerinin kapasitesini arttırmaya yönelik acil inşaat, donanım vb. faaliyetleri yürüten işletme/firmalar,

- Bulunduğu yerin İl/İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından izin verilmesi şartı ile makarna, un ve unlu mamüller, süt, et, balık üretimi ile gibi temel gıda maddelerinin üretiminin yapıldığı tesisler ve kâğıt, kolonya üretimi başta olmak üzere hijyen malzemeleri ile bu malzemelerin üretimi için ihtiyaç duyulacak hammaddelerin üretiminin yapıldığı tesisler, - Yurt içi ve dışı taşımacılık (ihracat/ithalat/transit geçişler dahil) ve lojistiğini yapan firmalar,

- Oteller ve konaklama yerleri,

- Gıda, temizlik ve ilaç gibi sektörlere ambalaj sağlayan üretim tesisleri,

- Çalışanları inşaat alanında/maden alanında bulunan şantiyede konaklayarak yapımı veya çalışması devam eden büyük inşaatlar ile madenler (İnşaat ve konaklama aynı şantiye alanı içinde ise izin verilir, başka bir yerden çalışanların gelmesine ve şantiyede kalanların başka bir yere gitmelerine izin verilmez. Çalışma alanı sadece inşaat alanı/maden sahaları ile sınırlıdır)

- Gazete, radyo ve televizyon kuruluşları ile gazete basım matbaaları,

- Daha önceden sözleşmeye/taahhüde bağlanmış ve belirlenen süre içerisinde yetiştirilmesi gereken ihracata konu; mal, malzeme, ürün, araç-gereç üreten iş yerleri ve tesisler, (mevcut zorunluluklarını ispatlamaları ve anılan şartlara uymaları kaydıyla)- Zirai amaçlı akaryakıt satışı yapılan Tarım Kredi Kooperatifleri, - Kısıtlama süresinde yağmura bağımlı tarımsal faaliyetler göz önünde bulundurularak valilikler/kaymakamlıklar tarafından tespit edilecek ihtiyaca göre kura ile belirlenecek, zirai ilaç, tohum, fide, gübre gibi tarımsal üretime ilişkin ürün satışı yapan işletmeler."

Cemil Usta sokağa çıkma kısıtlamasında açık mı?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA KİMLER İSTİSNA KAPSAMINDA?

 Geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri, havalimanları, limanlar, sınır kapıları, gümrükler, karayolları, huzurevleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri, içme suyu, gazete ve mutfak tüpü dağıtımını yapan şirketler, hayvancılık ve tarımsal faaliyet yapanlar, yurt içi ve dışı taşımacılık yapanlar, oteller, gazete, radyo ve televizyon kuruluşları ile gazete basım matbaaları yasaktan muaf olacak. Bu işletme, kurumlarda çalışanlar sokağa çıkabilecek.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Son Haberler
Hamas, Elon Musk'ı İsrail'in saldırıları sonucu oluşan yıkımı görmesi için Gazze'ye davet etti
Hamas, Elon Musk'ı İsrail'in saldırıları sonucu oluşan yıkımı görmesi için Gazze'ye davet etti
TFF cezayı kesti! Fenerbahçe - Fatih Karagümrük maçının hakemleri ile ilgili karar verildi
TFF cezayı kesti! Fenerbahçe - Fatih Karagümrük maçının hakemleri ile ilgili karar verildi
Bakan şimşek emekliler için bütçeyi sonuna kadar zorlayacak! 2024 Emekli kök maaş zammı ve en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?
Bakan şimşek emekliler için bütçeyi sonuna kadar zorlayacak! 2024 Emekli kök maaş zammı ve en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?
Sosyal medya rezilliği tam gaz devam ediyor! Fenomen Tayyar ve Özlem çifti için savcılık harekete geçerek soruşturma başlattı
Sosyal medya rezilliği tam gaz devam ediyor! Fenomen Tayyar ve Özlem çifti için savcılık harekete geçerek soruşturma başlattı
Çok Okunanlar
Bankacı Seçil Erzan davasında şok gelişme! Gizli tanığın ifadesi ortaya çıktı!
Bankacı Seçil Erzan davasında şok gelişme! Gizli tanığın ifadesi ortaya çıktı!
Futbol dünyasında milyonluk dolandırıcılık! Meğer Acun Ilıcalı da paralarını kaptırmış
Futbol dünyasında milyonluk dolandırıcılık! Meğer Acun Ilıcalı da paralarını kaptırmış
Bakan şimşek emekliler için bütçeyi sonuna kadar zorlayacak! 2024 Emekli kök maaş zammı ve en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?
Bakan şimşek emekliler için bütçeyi sonuna kadar zorlayacak! 2024 Emekli kök maaş zammı ve en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?
Sosyal medya rezilliği tam gaz devam ediyor! Fenomen Tayyar ve Özlem çifti için savcılık harekete geçerek soruşturma başlattı
Sosyal medya rezilliği tam gaz devam ediyor! Fenomen Tayyar ve Özlem çifti için savcılık harekete geçerek soruşturma başlattı
Yorumlananlar
Ehliyetsiz, plakasız ve kasksız yakalanan motosiklet sürücsünün Jandarmaya verdiği cevap herkesi güldürdü:  "Görmeyiverin"
Ehliyetsiz, plakasız ve kasksız yakalanan motosiklet sürücsünün Jandarmaya verdiği cevap herkesi güldürdü: "Görmeyiverin"
Futbol dünyasında milyonluk dolandırıcılık! Meğer Acun Ilıcalı da paralarını kaptırmış
Futbol dünyasında milyonluk dolandırıcılık! Meğer Acun Ilıcalı da paralarını kaptırmış