1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Çetin: "Adana’nın örnek projesi için her şey hazır”

Çetin: "Adana’nın örnek projesi için her şey hazır”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandığını hatırlatarak,...

Çetin: "Adana’nın örnek projesi için her şey hazır”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandığını hatırlatarak, "Adana'ya kazandırdığımız bu muhteşem projeyi hayata geçirmek için gün sayıyoruz. Adana'nın örnek projesini kısa sürede tamamlamak için her şey hazır" dedi.

Başkan Çetin, yaptığı açıklamada, Belediye Evleri Mahallesi'ndeki 107 hektarlık kentsel dönüşüm projesinin onaylanmasını uzun süredir beklediklerini ifade ederek, "Adanamızın, hatta Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projeleri arasında bulunan Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projemiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı. Kentsel dönüşümün yapılacağı alanda yaşayan vatandaşlarımızın sıklıkla gündeme getirdiği ve bizim de canla başla hazırlayıp takip ettiğimiz projemiz nihayet onaylandı. Bu onay sürecinde, bizleri yalnız bırakmayarak destek olan başta Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki başta olmak üzere, eski Çevre ve Şehircilik Bakanımız Fatma Gül Demet Sarı'ya, bakanlık bürokratlarına, müşavir firma SAMPAŞ'a ve tüm ilgilere teşekkür ediyorum. Onaylanan bu projemizle, Adana'nın en gözde yaşam alanını oluşturmuş olacağız" diye konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yürütülen Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nin, hem Adana'ya, hem de ülkeye örnek bir proje olmasının yanı sıra, ekonomik olarak da büyük katkıda bulunacağına dikkat çeken Çetin, "Büyük emekler harcayarak yürüttüğümüz projemizin onayı ile yaşadığımız mutluluğu halkımızla yürekten paylaşıyorum. Burada kurulacak örnek şehir, kentimize ve ülkemize de kentsel dönüşüm alanında öncü olacak bir projedir. "Adana'ya kazandırdığımız bu muhteşem projeyi hayata geçirmek için gün sayıyoruz. Adana'nın örnek projesini kısa sürede tamamlamak için herşey hazır" şeklinde konuştu.

Çetin: "Adana’nın örnek projesi için her şey hazır”

Çetin: "Adana’nın örnek projesi için her şey hazır”

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT