1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. CHP Edirne İl Başkanlığında üye töreni

CHP Edirne İl Başkanlığında üye töreni

DİSK Edirne Eski İl Temsilcisi, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Arif Kuday, CHP Merkez İlçe Başkanlığında düzenlenen toplantıda yıllarca emek mücadelesi...

CHP Edirne İl Başkanlığında üye töreni

DİSK Edirne Eski İl Temsilcisi, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Arif Kuday, CHP Merkez İlçe Başkanlığında düzenlenen toplantıda yıllarca emek mücadelesi verdiği partiye tekrar üye olduğunu söyledi.

Edirne'de emek mücadelesinin tanınmış isimlerinden DİSK Eski Edirne Temsilcisi Arif Kuday, törenle CHP'ye yeniden üye oldu. CHP Merkez İlçe Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Merkez İlçe Başkanı Fevziye Kirezci de katıldı.

"Kuday kentimizde simge olmuş bir isim"

Toplantının açılışında konuşan CHP Merkez İlçe Başkanı Kirezci, Kuday ile daha önce de çalıştıklarını hatırlatarak, partiye yeniden katılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da Kuday'ın Edirne'deki emek mücadelesinde önemli bir isim olduğuna dikkat çekerek, "Edirne'de emek mücadelesinin simge isimlerinden birisi olan sevgili yol arkadaşım Arif Kuday partimize katılıyor. Bu bizim adımıza öteden beri emeğin yanında olan Cumhuriyet Halk Partisi adına çok önemli ve sevindirici bir gelişme. Arif Kuday gibi kentimizde bu alanda simge olmuş bir kişinin CHP saflarına katılması iki boyutuyla önemli. Hem yaşamını bu anlamda adamış birisinin adının CHP ile özdeşleşecek olması hem de partili kimliğinin bundan sonra emek safında, alın terinin safından partimizin en önemli temsilcilerinden biri olacak olması. Bunların her ikisi de önemli" dedi.

"Evine hoş geldin"

Ülkedeki işsizlik oranlarına ve taşeron sorununa dikkat çeken Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise "Türkiye'de üniversite mezunu eğitimli işsiz sayısı yüzde 24-25'lere çıktı. Bu çok ciddi bir rakam. Bir taraftan istihdam seferberliği var ama bunun geri dönüşü çok olmuyor sanırım. Umuyorum ki Arif Kuday'ın da emek adına bugüne kadar yapmış olduğu mücadeleler Türkiye'nin en büyük örgütlü gücü olan CHP saflarında daha da anlam kazanacak, bize de güç katacaktır. Sevgili yoldaşa evine hoş geldin diyorum" diye konuştu.

"Demokrasi mücadelesi bu dünyadan göç edene kadar bitmeyecek"

Arif Kuday ise SODEP döneminden CHP dönemine kadar siyasi yaşamda emek mücadelesi verdiğini belirterek, "Gerek görevimizden dolayı, gerekse de bazı sıkıntılardan dolayı ayrı düşmek zorundan dolayı ayrı da düştüğümüz günler oldu. Ama bugün yine emeğin temsilcisi olan emekten yana olan bir siyasi partinin üyesi olmak anlamlı. Edirne için dün hayırlı bir gündü güzel bir etkinlik oldu. Ayrıca bir başka hayırlı geceyi de yaşadık, Beşiktaşımız çeyrek finale kaldı. Bugün de hayırlı gün devam ediyor. Yıllara mücadele verdiğim DİSK'in içerisinden Ekim 2016'da mecbur bir ayrılı yaşadık. Ama demokrasi ve emek mücadelesi sadece kurum içinde verilen mücadele değildir. Demokrasi mücadelesi bu dünyadan göç edene kadar bitmeyecek. Bu anlamda bugün için hem Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliğimi yürütüyorum hem de CHP üyeliğimi yapıp parti içerisinde emek ağırlıklı çalışmamı örgütümle beraber ve diğer arkadaşlarımla beraber mücadelemizi devam ettireceğiz" ifadelerini kullandı.

CHP Edirne İl Başkanlığında üye töreni

CHP Edirne İl Başkanlığında üye töreni

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.