1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. CHP Kurultayında korkulan oldu! Koronavirüs vakaları arttı

CHP Kurultayında korkulan oldu! Koronavirüs vakaları arttı

Koronavirüs salgınına rağmen düzenlenen 37. Olağan Kurultay'da 78 kişinin koronavirüse yakalandığı belirlendi. Olaya ilişkin CHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun nasıl bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor.

CHP Kurultayında korkulan oldu! Koronavirüs vakaları arttı

CHP içinde muhaliflerin karşı çıkmalarına rağmen yapılan 37. Olağan Kurultay koronavirüs salgının yayılmasına neden oldu. Geçtiğimiz Temmuz ayının 25 ve 26'sında Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan Bilkent Odeon Gösteri ve Kültür Merkezi'nde yapılan kurultayın ardından Üsküdar kurultay delegesi Aydın Yıldırım, geçen salı günü koku alamamaya başlayınca koronavirüs testi yaptırdı ve sonucu pozitif çıktı. Daha sonra  yapılan incelemelerin ardından  30 partilinin virüse yakalandığı belirlenmişti. Büyük panik ve korku yaşayan partililer hastanenin yolunu tuttu.

CHP Kurultayında korkulan oldu! Koronavirüs vakaları arttı

KORKULAN OLDU

Sabah Gazetesinin haberine göre skandal kurultayın ardından Genel Başkan, parti yönetimi, belediye başkanları ve parti kurultayının tüm delegeleri kurultayın ardından gittikleri şehirlerde  test yaptırdı. Maske, mesafe ve temizlik önlemlerinin yetersiz kaldığı kurultayın ardından yapılan testler ve filyasyon çalışmalarının ardından koronavirüse yakalanan kişi sayısı 78'e yükseldi.

UYARILAR DİKKATE ALINMADI

İzmir'in Gaziemir ilçesi Belediye Başkanı Halil Arda ile eşi de var. Eski CHP Milletvekili, PM ve MYK üyesi Şahin Mengü, eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav ve CHP eski Milletvekili Mehmet Sevigen gibi isimlerin kurultayın yapılmasının doğru olmayacağını belirterek uyarılarını iletmişlerdi ancak parti yönetimi tüm düşüncelere kulağını tıkayarak kurultayı yapma kararı almıştı.

CHP Kurultayında korkulan oldu! Koronavirüs vakaları arttı

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ VAR 

Koronavirüs vakalarının artmasının ardından CHP'liler kızgınlıklarını gizlemezken kurultay salonundaki tedbirsizliğe vurgu yapıyorlar. Özellikle salonun kapalı odaları ve otel lobilerinde Parti Meclisine girebilmek için delege pazarlığı yaptığı, salgın tedbirlerine dikkat edilmedi. Partililer, önlem almayan parti yönetimine sert tepki gösterdi.

CHP Kurultayında korkulan oldu! Koronavirüs vakaları arttı

Bölge Gündem
Editör Ekibi
HABERE YORUM KAT