1. HABERLER

  2. YEREL

  3. CHP Pendik 10 Ekim Ankara Katliamını Kınadı

CHP Pendik 10 Ekim Ankara Katliamını Kınadı

Chp Pendik İlçe Başkanlığı ilçe sekreteri M. Barış Başarslan 10 Ekim mesajı:

CHP Pendik 10 Ekim Ankara Katliamını Kınadı

Chp Pendik İlçe Başkanlığı ilçe sekreteri M. Barış Başarslan 10 Ekim mesajı:
"Geçen sene bugün Ruhi Su türkülerini söyleyerek Barış Mitinginde gösteri yapan vatandaşlar, IŞID’in üstlendiği patlama ile 107 vatandaşımızın hayatını kaybetmiştir. Patlamanın ardından bugün tam bir sene geçti.

Maalesef AKP iktidarında ilk defa bu kadar insan, yaşanan saldırılar sonucunda hayatını kaybetmiştir. 10 Ekim’de Milli İstihbarat Teşkilatının çok yakınında, Başkentin göbeğinde yaşanan bu patlamadan haberi olmayan siyasi iktidar, aynı şekilde darbeyi de “eniştemden haberim oldu” diyecek kadar liyakatten uzak, gayriciddi bir tutum sergilemiştir.

Türkiye’de yaşanan sürece baktığımız zaman devlet gerçekten yönetilemiyor. 2015’de bilinen 4, 2016’da bilenen 5 patlama yaşandı. Bir de basına yansımayanlar var. Sınırlarımızda yaşanan gerginlikler ve sorunlar, doların bitmek bilmeyen artışı, Fetö, Pkk, Işid gibi terör örgütlerinin ülkede yarattığı kaos derken siyasi iktidar bunların üzerine dönüp Lozan Antlaşmasını tarihi gerçekleri yansıtmayacak şekilde sorgulamaya başlıyorsa, ülkede gerçekten bir siyasi zafiyet var demektir.

Tüm bunlara bakınca, siyasi iktidarın kendi anlayışını vatandaşa dayatması gibi bir gerçekle karşı karşıya olduğumuzu görüyor ve geçen sene bugün mitingde “Barış, Emek ve Demokrasi” isteyenlerin o gün verdiği mücadeleyi bugün daha iyi anlıyoruz.

CHP Pendik İlçe Sekreteri
Mustafa Barış Başarslan"

HABERE YORUM KAT