1. HABERLER

  2. YEREL

  3. CHP Pendik Adayı Vedat Eryetiş mi ?

CHP Pendik Adayı Vedat Eryetiş mi ?

CHP Pendik Adayı  Vedat Eryetiş mi ?

          Mart 2014 seçimlerine sayılı günler kala partiler içi aday belirme çalışmaları hızlandı. CHP  Pendik  Eğilim yoklamasından çıkan ismin beklenirken  tamamen faklı ve sürpriz bir isim Pendik CHP ‘den belediye başkan adaylığı için konuşuluyor. Bu aday eski siyasi kariyerinin yanında eğitim dünyasında yerini almış bir isim: Muharrem Vedat  Eryetiş

       Eryetiş Eğitim Kurumlarının sahibi olan eski bir siyasetçi Vedat Eryetiş, Pendik Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. Dünden bu yana ismi kulislerde dolaşan Vedat Eryetiş ismi, İstanbul CHP Başkan adayı Mustafa Sarıgül tarafından  öne çıkarıldığı söylenirken, Pendik’te ayrım yapmadan her kesimden oy alabilecek aday olarak tanımlanıyor.

 

                                                     M. Vedat Eryetiş Hakkında

 

      1962 yılı İstanbul Pendik’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra; Yüksek ve Lisans eğitimini Almanya’da Frankfurt Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı ve Marmara Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümünde tamamladı..

 

     1987 yılında Pendik’te Özel Eryetiş Fen-Lisans Dershanesini kurarak, Özel Öğretim kurumlarındaki ilk hizmetine başladı.

 

       Türkiye’nin ilk özel Akşam Lisesi olan Özel Pendik Eryetiş Akşam Lisesini kurdu(1995).

      2002 yılında Eryetiş Eğitim Vakfını kurarak okuma imkanları olmayan gençlerimize eğitim ve öğretim yapma imkanı sundu.

 

     2004 yılında Bulgaristan’da ilk Türk Üniversitesi olan Balkan University’yi kurarak yüksek öğrenim çağındaki gençlerimize yurt dışında öğrenimlerini yapma imkanı sundu.

    2006 yılında Yakacık’ da özel Ana ve İlköğretim eğitimi veren Özel Yakacık Balkanlar Kolejini açtı.

 

     2007-2008 öğretim yılında Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesini eğitim kervanına katarak, denizcilik sektörüne Güverte Vardiya Zabiti  yetiştirmek üzere faaliyet başlattı.

     Denizcilik alanına girmek, gemi adamı olmak isteyen gençlerimize Yat Kaptanı, Gemici, Yağcı gibi eğitimler vererek onlara sektörde çalışma imkanı kazandırmak üzere 2011 yılında Eryetiş Reis Denizcilik ve Gemi Adamı Yetiştirme Kursunu açtı.

    Eğitim yatırımlarına ara vermeden devam eden Vedat ERYETİŞ, son olarak Pendik Tavşantepe mevkiinde, altı dönümlük bir fabrika alanındaki binalardan bir tanesinin tadil edilmesine müteakip 2012-2013 Eğitim Öğretim yılından itibaren hizmet vermek üzere Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi ve Özel Nasibe Eryetiş Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni açtı. Diğer binaların da eğitime kazandırılması için çalışmalarını sürdürmektedir.

 M. Vedat Eryetiş kendisi gibi eğitimci İngilizce Öğretmeni İpek Hanım ile 21 yıllık evli ve üç çocuk babasıdır.

HABERE YORUM KAT