1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP, Ümit Kocasakal ve Mehmet Sevigen'i kesin ihraç talebiyle disipline sevk etti

CHP, Ümit Kocasakal ve Mehmet Sevigen'i kesin ihraç talebiyle disipline sevk etti

CHP'nin boykot kararı aldığı CNN Türk'te canlı yayına katılan CHP'li isimler eski İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal ve Eski CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen ihraç talebiyle disipline sevk edildi.

CHP, Ümit Kocasakal ve Mehmet Sevigen'i kesin ihraç talebiyle disipline sevk etti

Bir zamanlar CHP Genel Başkanlığı için aday olan eski İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, geride bıraktığımız günlerde Başak Şengül’ün CNN Türk’teki programına katılmıştı.

Eski CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen ise A Haber’de bir programa gitmişti.

CHP, CNN TÜRK'Ü BOYKOT KARARI ALMIŞTI

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, 6 Şubat’ta düzenlediği bir basın toplantısıyla CNN Türk’ü iktidarın çıkarları doğrultusunda yayıncılık yapmakla suçlayarak hiçbir CHP’linin artık kanala çıkmayacağını açıklamıştı.

Tuncay Özkan, CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun 3 Şubat 2020 tarihinde yaptığı toplantıda “partiye ve partililere tuzak kurma, kötü gösterme ve gerçekleri çarpıtma gayretleri nedeniyle kanalın yayın ve programlarına katılınmaması” kararı aldığını duyurmuştu.

2 İSİM DE İHRAÇ TALEBİYLE DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

CHP'nin boykot kararı aldığı CNN Türk televizyonunda programa çıkan parti üyesi Ümit Kocasakal ile eski İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

HABERE YORUM KAT