1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. CHP'den Alaattin Çakıcı'nın ziyaret ettiği Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a soruşturma

CHP'den Alaattin Çakıcı'nın ziyaret ettiği Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a soruşturma

CHP yönetimi, makamında Alaattin Çakıcı'yı konuk eden Edirne Belediyesi Başkanı Recep Gürkan hakkında soruşturma başlattı.

CHP'den Alaattin Çakıcı'nın ziyaret ettiği Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a soruşturma

Af yasası ile cezaevinden tahliye edilen ve geçtiğimiz günlerde yargılandığı başka bir davada 17 yıl hapis cezasına çarptırılan Alaattin Çakıcı, pazartesi günü makamında Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaret etti. Bu ziyaret CHP'de tartışmaya yol açtı, ziyaretin ardından CHP Genel Merkezi yöneticileri Gürkan'dan bilgi aldı. 

Gürkan'ın ziyaretin spontan şekilde gerçekleştiğini ifade ettiği ve görüşmenin  "Alaaddin Çakıcı'nın geçmişte cezaevinden arkadaşı olan ortak bir arkadaşlarının talebi doğrultusunda" olduğunu söylediği kaydedildi. 

Ayrıca çok sayıda genel merkez yöneticisinin Gürkan'ı aradığı ve duyduğu rahatsızlığı ilettikleri ifade edildi. 

CHP'den Alaattin Çakıcı'nın ziyaret ettiği Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a soruşturma

CHP'Lİ YÖNETİCİ : GERÇEKTEN AÇIKLAMASI ZOR

Konuya ilişkin olarak BBC Türkçe'ye konuşan CHP'li üst düzey bir yönetici," Kendisiyle görüşüp, bilgi aldık. O da kendince açıklamalarda bulundu. Bu gerekçeleri yetkili kurullarımız değerlendirir ve buna göre bir karar verir. Kendisi aslında deneyimli bir belediye başkanımız. Geçmişte milletvekilliği de yaptı, gerçekten açıklaması zor" ifadelerini kullandı.

CHP'den Alaattin Çakıcı'nın ziyaret ettiği Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a soruşturma

RECEP GÜRKAN ZİYARET FOTOĞRAFLARINI PAYLAŞTI

Recep Gürkan, Çakıcı'nın ziyaretine ilişkin olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Sayın Alaattin Çakıcı, Belediyemizdeki Ulu Önderin 4 gece konakladığı Atatürk Odası'nı ve bizleri ziyaret etti. Kendilerine Atatürk portresi ve Belediyemiz tarafından basılan Nutuk kitabını hediye ettik" ifadelerini kullanmıştı.

ÇAKICI'NIN HESABINDAN AÇIKLAMA

Alaattin Çakıcı'nın Twitter hesabından ziyarete ilişkin olarak yapılan paylaşımda  şu ifadelere yer verilmişti:

"Alaattin Çakıcı yakın dostu olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı makamında ziyaret ederek 1927 yılında Fransız fotoğrafçının çektiği resmin aslını Alaattin Çakıcı'ya makamında hediye etmiş, ayrıca çok yakın dostu Mustafa Altunhan'ın özel misafiri olarak birlikte Edirne Belediye Başkanını ziyaret ederken Alaattin Çakıcı'nın yakın arkadaşı Vahit Kayrıcı bu ziyarette birlikte Edirne'ye gelmiştir."

CHP'den Alaattin Çakıcı'nın ziyaret ettiği Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a soruşturma

Alaattin Çakıcı çıkan haberlere ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

"Recep Gürkan’ı ziyaret etmemi gündeme getiren CHP genel başkanı ve aynı zihniyetteki yol arkadaşları devlet düşmanları ile ortaklık yapmasınlar, bunu kamuoyuna açıklıkla ve yürekleri varsa ve tavır koyuyor ise işte o zaman ancak Atatürk’ü ağızlarına alabilirler.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile daha evvel telefonda ve Saros Körfezinde yakın arkadaşım olan Mustafa Atlıhan’ın tatil köyünde bir araya geldik. Uzun saatler süren konuşmamızda devletimiz ile alakalı ortak noktalarımızda hiçbir çelişki yaşanmadı. Vatan sevgisinin ne anlama geldiğini, atalarının balkanlarda yaşadıkları soykırımına uğrayan Balkan Türklerinin anavatanın Trakya bölgesi ile her zerresi bütünleşmiştir. Trakyalılar devletin bütünlüğüne, dinine, resmi diline, bayrağına, ezanına, ülkemizi esaretten kurtaran kadronun lideri Mustafa Kemal Atatürk’e gönülden bağlıdır ve bu ilkeler her Trakyalının vaz geçilmezidir.

Sayın Recep Gürkan, PKK’ya ve bölücülerin siyasi kanadı olan HDD’ye, 6 okun biri olan milliyetçilik kavramını ve devletin Bekası ile ilgili tavrını açıkça ortaya koymuştur. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu gibi sözde Atatürkçü değil özünde Atatürk ilkeleri doğrultusundaki bir Türk milliyetçisidir.

Mustafa Kemal Atatürk sadece CHP’lilerin değil Türkiye Cumhuriyetinin ve bütün Türk dünyasının Atatürk’üdür ve Türkiye’nin ilk bozkurtludur.

Kemal Kılıçdaroğlu gibi düşünenler Atatürkçülük adı altında CHP’nin içini boşaltarak Gazi Mustafa Kemal’e ihanet içindedirlerdir. Eğer kalbi Atatürkçü olsalar PKK’nın siyasi kanadı HDP ile ortak seçime girmezlerdi, aynı yanlısı milliyetçiyim diyen bir Hanımefendi de yapmıştır.

Eskiden yeşil kuşak Türkiye’nin batı sınırlarından başlayıp Hindistan’ın sınırında biterdi, ama şu anda NATO yeşil kuşağı Yunanistan’ın Girit adasından başlatıp Edirne Dedeağaç’a kadar getirmiştir ve vatanımızı kuşatmışlardır. Devletin birinci derece beka sorunu olan

Doğu Akdeniz ile ilgili dünya, batı ve ABD aynı ağızı konuşup Türk düşmanlığı ve Sevr’i geriye getirmek en büyük arzularıdır. Suriye ve Irakta yaşananlar, Kafkaslarda yeni açılan bir cephe, 41 yıldır İran ile sorun yaşayan ABD silah ve diğer ambargoları kaldırmıştır, Orta Doğu’da Şii Sünni çatışması çıkartan ABD şimdi onları bir araya getirerek ülkemizi diz çöktürmek isteyen ABD, İngiltere hariç Avrupa birliği hep bir ağızdan her türlü ambargo ve baskı uygulamak istemektedirler. Türkiye eski Türkiye değil, bir asır evvel geldikleri gibi giderler, gelmek istiyorlar ama nedense gelemiyorlar çünkü Türkiye eski Türkiye değil. Yukarıda bahsettiğim gibi Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi, HDP ve Türk düşmanı yabancı devletler ile hareket etmektedirler  Uluslararası ilişkilerde milletlerin dostlukları değil milli çıkarları söz konusudur. Rusya Federasyonu Türkiye’ye bakış açısının batılılar gibi aynı çizgide olduğunu devleti yönetenler unutmamalılardır. Devlet ciddi bir beka sorunu yaşamaktadır, sağduyulu devletine gönül vermiş hangi parti mensubu olursa olsun bu süreçte Cumhur ittifakının yanın yer almak, ulusalcılıktır, milliyetçiliktir, milletini sevmektir, bayrağına ve resmi diline sahip çıkmaktır, ezanına sahip çıkmaktır, Fatih’e, Alparslan’a, Yavuz’a, Kanunu niye, Sultan 2. Abdülhamit’e, Mustafa Kemal Atatürk'e sahip çıkmaktır. Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti birbirinin küllerinden oluşmuş Türk devletinin ta kendisidir.

Recep Gürkan’ı ziyaret etmemi gündeme getiren CHP genel başkanı ve aynı zihniyetteki yol arkadaşları devlet düşmanları ile ortaklık yapmasınlar, bunu kamuoyuna açıklıkla ve yürekleri varsa ve tavır koyuyor ise işte o zaman ancak Atatürk’ü ağızlarına alabilirler.

Rabbim devletine bağlı her etnik kökenden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını korusun ve yüceltsin. Alemlerin Rabbi, adalet duygusundan ,doğruluktan ve sosyal adaletten şaşırmayacaksa Cumhur İttifakını korusun ve yüceltsin.

Bu vesileyle Tüm İslam aleminin kandilini ve Yüce milletimizin Cumhuriyet bayramını kutluyorum.

Devlet başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, dünya Türklerinin yaşayan son efsanevi lideri Sayın Devlet Bahçeliye  ve tüm kamuoyuna Saygılarımı arz ederim.  "

 

AK Partili Bülent Turan açıkladı: Alaattin Çakıcı'ya soruşturma başlatıldı
Kılıçdaroğlu'na tehditlere karşı harekete geçildi: O kişi hakkında suç duyurusu!
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT