1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. CHP'den flaş açıklama: Mazbatayı bugün alacaklarını duyurdular

CHP'den flaş açıklama: Mazbatayı bugün alacaklarını duyurdular

Maltepe'deki sayım sonuçlarının gece 00.22 itibariyle tamamlanmasının ardından CHP'den flaş bir açıklama geldi. CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu mazbatayı bugün için alacaklarını belirtti.

CHP'den flaş açıklama: Mazbatayı bugün alacaklarını duyurdular

Maltepe'deki oy sayım işleminin tamamlanmasının ardından CHP'den flaş bir mazbata açıklaması geldi.

"TOPLAM FARKTAN SADECE 293 OY DÜŞTÜ"

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, sayıma ilişkin yaptığı açıklamada ,"Bitti! Maltepe'de ki toplam 1089 sandık, 309.000 oyun tamamı sayıldı. Aradaki toplam farktan sadece 293 oy düştü." dedi.

CHP'den flaş açıklama: Mazbatayı bugün alacaklarını duyurdular

"MAZBATA VERİLMELİYDİ"

Oy sayımının bitmesinin ardından açıklama yapan CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, dün akşam twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Oyları bir kez de tersten sayacağız diye tutturmazlarsa eğer Maltepe son sandıklar sayıldı ve İstanbul'da yeniden sayım işlemi bitti. Mazbataya gelince 1 Nisan tarihinden itibaren mazbata verilmeliydi, 15 gündür gasp edilen mazbatamızı alacağız yarın."

Ayrıca Canan Kaftancıoğlu, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu 'Çalar Saat' programına konuk olarak orada da açıklamlarda bulundu ve itiraz sürecine ilişkin şunları söyledi:

"Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasındaki oy farkı 13 bin 785. Bugün itibarıyla mazbatanın alınmasında hiçbir engel yoktur.

Dilekçede 'tam kanunsuzluk' deniyor ama somut değil.

"SEÇİM TEKRARLATTIRACAK BELGE YOK"

Seçimin tekrarını gerektirecek belge yok. İstanbul'daki seçim yüzde 100 temiz bir seçimdir. Bu seçim Türkiye'deki tüm seçimler kadar temizdir."

NE OLMUŞTU?

Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde 1089 sandığın sayımı saat 00.22 sularında sona erdi.

BUGÜN İMZALANMASI BEKLENİYOR

Birleştirme tutanaklarının bugün öğleden önce imzalanmasının planlandığı belirtildi.

Kaynak:Ajanslar

HABERE YORUM KAT