1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP'den yine çok tartışılacak hareket!

CHP'den yine çok tartışılacak hareket!

CHP'den yine çok tartışılacak bir hareket geldi ve CHP, resmi internet sitesine Ekrem İmamoğlu'nu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ilk sıradan ekledi.

CHP'den yine çok tartışılacak hareket!

CHP'den yine çok tartışılacak bir hareket geldi.

İLK SIRADAN EKLEDİ

YSK'nın kesin olmayan sonuçlarına göre, İBB Başkanlığı seçiminde önde olan Ekrem İmamoğlu için CHP'den dikkat çeken bir adım geldi. Yüksel Seçim Kurulu'nun (YSK) resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimlerini kazanan Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu, CHP'nin resmi internet sitesindeki Yerel Yönetimler/Büyükşehir Belediye Başkanları bölümüne Ekrem İmamoğlu'nu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ilk sıradan eklendi.

MAZBATA TARTIŞMASI

31 Mart'ta yapan yerel seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre İBB Başkanlığı seçimleri Ekrem İmamoğlu yüzde 48,80 ile kazandı. AK Parti'nin itirazları üzerine bazı ilçelerde geçersiz oylar bazı ilçelerde tüm oylar sayıldı. İmamoğlu'nun mazbatasının hala verilmemiş olmaması da tartışma yarattı.

CHP'NİN RESMİ SİTESİNDE EKLENDİ

CHP'nin resmi internet sitesinde "yerel yönetimler" başlığı altında belediye başkanlarının isimlerinin sıralandığı alan 31 Mart'tan sonra geçen hafta sonuna kadar boş bırakılmıştı. Parti içinde İmamoğlu'nun kazanmasının dışında başka bir seçeneğin kabul edilmeyeceği yönünde karar alınmasının ardından söz konusu bölüme İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak eklendi. İmamoğlu'nun CHP'nin kazandığı diğer 10 büyükşehir belediyesinin en başına eklenmesi dikkat çekti.
 

CHP'den yine çok tartışılacak hareket

HABERE YORUM KAT