1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. CHPli Ali Mahir Başarır'ın 'satılmış ordu' ifadelerine Kalın ve Çelik'ten eleştiri

CHPli Ali Mahir Başarır'ın 'satılmış ordu' ifadelerine Kalın ve Çelik'ten eleştiri

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın katıldığı bir televizyon programında Türk orudusu için 'satılmış' ifadelerini kullanması eleştirilerin odağı haline gelirken Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter üzerinden o ifadeleri kınayan paylaşımlarda bulundu.

CHPli Ali Mahir Başarır'ın 'satılmış ordu' ifadelerine Kalın ve Çelik'ten eleştiri

CHPli Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın, katıldığı bir televizyon programında, Sakarya'da bulunan tank - palet fabrikasının satılmasını eleştirmek isterken kullandığı ifadeler, tepkilerin odağı haline geldi. Katarlı şirkete devredilen fabrika hakkında "Öyle bir noktadayız ki; Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar'a satılmış. 20 milyon dolara satıldığı söyleniyor, 50 milyon dolara satılmış" ifadelerini kullanan Başarır'a AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan yanıt gecikmedi. 

ÇELİK: ŞUURSUZ VE ZEHİRLİ BİR DİL KULLANIYOR

AK Parti Sözcüsü Çelik, bu ifadelere tepkisini kişisel Twitter hesabı üzerinden dile getirirken paylaşımında, "Kahraman Türk Ordusu hakkında ahlak ve seviye yoksunu ifadeler kullanan CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı şiddetle kınıyoruz. 'Türk Ordusu satılmış' diyen CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır şuursuz ve zehirli bir dil kullanıyor. CHP yöneticileri öğretmenlerimizden askerlerimize kadar tüm değerlerimizi saygısız bir dille hedef alıyor. Bu zihniyete karşı en güçlü cevabı vereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Kahraman Türk Ordusuna dışardan ve içerden yöneltilen her türlü saygısızlığı mahkum ediyoruz" ifadelerini kulandı..

 

 

KALIN: REDDEDİYOR VE ŞİDDETLE KINIYORUZ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da "Geçmişte askeri vesayeti arkalarına alarak iktidar olanlar bugün milletin hizmetinde olan Türk Ordusuna dil uzatıyor. Bu çirkin dili reddediyor ve şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin güvenliği, milletimizin huzuru için kahramanca mücadele eden ordumuza desteğimiz tamdır" ifadeleriyle tepkisini dile getirdi. 

 

 

Berna Akkaya
Gündem ve Teknoloji Editörü
RTÜK'ten Mehmetçiğe hakarete ceza!
CHPli vekilin 'satılmış ordu' ifadelerine bir tepki de MSB’den: Hesabı sorulacak!
HABERE YORUM KAT