1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP’li Başkan tüm ’evet’ ve ’hayırcı’lara seslendi

CHP’li Başkan tüm ’evet’ ve ’hayırcı’lara seslendi

CHP'li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Tüm "Evet'çilere, tüm "Hayır'cılara sesleniyorum; Edirne'de kendilerine salon verilmezse ben onlara salon temin...

CHP’li Başkan tüm ’evet’ ve ’hayırcı’lara seslendi

CHP'li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Tüm "Evet'çilere, tüm "Hayır'cılara sesleniyorum; Edirne'de kendilerine salon verilmezse ben onlara salon temin edeceğim" dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tüm Yerel-Sen'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği kahvaltıya katıldı. Bir soru üzerine Başkan Gürkan, "Edirne gibi bir kentte hangi düşünceye mensup olursa olsun, ya da bu referandum üzerinden bahsedersek hangi grup grup içinde, "Hayır" veya "Evet'i destekliyor olsun, herkesin konuşma hakkı var ve konuşma yeri bulmak gerekiyor. Cumhuriyet'le kavgası olanlar, Atatürk'le kavgası olanların dışında herkesin başımızın üzerinde yeri var. Referandum kampanyası bağlamında bahsedersek, "evet'i savunan birine salon verilmemesine nasıl itiraz edersek, "hayır'ı savunan birine de aynı itirazı yaparız. "Evet'i savunan biri kim olursa olsun gelip özgürce kampanyasını yapabilmeli, "Hayır'ı savunan biri de gelip fikirlerini özgürce açıklayabilmeli, kampanyasını yapabilmelidir. Gerek Evet'çilerin gerek "Hayır'cıların neresi olursa olsun, hiçbir şekilde demokrasiye bağdaştırmamız da tasvip etmemiz de desteklememiz de mümkün değildir. Bu yüzden ister tüm "Evet'i savunanlara, tüm "Hayır'ı savunanlara eğer size salon verilmezse gelin ben size salon vereceğim Edirne'de, bu beni sorumluluğum. Burada bizim hangi oyu kullanacak olmamız, hangi düşünceyi veya "Evet'i ya da "Hayır'ı söylüyor olmamız çok önemli değil, önemli olan insanların ister "Evet" ister "Hayır" grubunda yer alsınlar, ifadelerini özgürce sunabilmelerine olanak sağlamaktır, demokrasi budur. Edirne'de bunun en başta teminatı benim, tüm "Evet'çilere, tüm "Hayır'cılara da sesleniyorum, Edirne'de kendilerine salon verilmezse ben onlara salon temin edeceğim" diye konuştu.

CHP’li Başkan tüm ’evet’ ve ’hayırcı’lara seslendi

CHP’li Başkan tüm ’evet’ ve ’hayırcı’lara seslendi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.