1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. CHP'li Maltepe Belediyesinin park oyunu

CHP'li Maltepe Belediyesinin park oyunu

CHP'li Maltepe Belediyesinin 29 Ekim 2018'de açtığı ve Anadolu Yakasının en büyük parkı olarak lanse ettiği Cumhuriyet Parkı, yıl 2020 olmasına rağmen hala bitirilemedi.

CHP'li Maltepe Belediyesinin park oyunu

CHP'li Maltepe Belediyesinin 'Anadolu Yakasının en büyük parkı olarak' kamuoyuna lanse ettiği Cumhuriyet Parkı, hala bitirilemedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdardoğlu'nun da 17 Kasım 2018'de ziyaret ettiği park adeta şantiye alanına döndü.

ŞANTİYE ALANI OLDU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 17 Kasım 2018’de “açılış havasında” kalabalık bir grupla ziyaret ettiği parkın bir kısmı kapatıldı. Parkın birçok yerinde inşaat yapılıyor.
Ancak aradan geçen yaklaşık 1,5 yıllık süreçte Cumhuriyet Parkı şantiye alanına döndü. Vatandaşların gün içinde keyifli zaman geçirmesi ve çocukların oyun oynaması için açılan parkta şimdi hummalı bir inşaat çalışması başladı. Parkın göl manzaralı kısmı metal levhalarla ikiye bölündü. Şantiyeye dönen parkın kapatılan kısmına düğün salonu ve restoran yapılacağı, CHP’li Maltepe Belediyesi’nin park alanına inşaat yapılabilmesi için yüklenici firma ile özel bir protokol anlaşması imzaladığı iddia edildi.

CHP'li Maltepe Belediyesinin park oyunu

SORULARA CEVAP VEREN YOK

Cumhuriyet Parkı’nın rant uğruna harap edilmesi üzerine konu Maltepe Belediyesi meclis gündemine taşındı. AK Parti Grubu, CHP’li Ali Kılıç yönetimine “Cumhuriyet Parkı’ndaki şantiye alanı hangi firmaya, kaç paraya ve ne kadar süreliğine tahsis edildi?” yönünde soru önergesi sundu. Ancak CHP yönetimi cevap vermedi. 2018 yılında hizmete giren parkın belli noktalarına kiraya verilmek üzere büyüklü küçüklü yapıların inşa edildiği ancak parkın açıldığı günden bu yana binaların atıl bir şekilde durduğu ve kullanıma açılmadığı öğrenildi.

CHP'li Maltepe Belediyesinin park oyunu

KİMLERE RANT SAĞLANIYOR?

Yeşil alan üzerinden yapılan ranta AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi tepki gösterdi. Cumhuriyet Parkı’nın yapılması için yüklü miktarda ödeneklerin ayrıldığını belirten Erikçi, şunları anlattı: “Park yapılması için para harcandı ancak yapılan park, şantiye alanına döndü. Bir sene önce yapılan parkın aradan geçen kısa süre içerisinde bir kısmı yıkıldı. Yapılan yerlerin yıkılmasıyla birlikte ortaya kamu zararı çıktı. Açık bir şekilde görüyoruz ki park üzerinden birilerine rant sağlanıyor.”

CHP'li Maltepe Belediyesinin park oyunu

AK PARTİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

“CHP yönetimi planlanıp projelendirilerek parkın bir yıl sonra neden yıkıldığını, kimlere hizmet etmek için planlarda değişiklik yapıldığını ve parkın bir bölümü yıkılarak yapılan bu yapıların kimlere tahsis edileceğini açıklamalıdır. Önce ‘vatandaşın hizmeti için açtık’ dedikleri yeri sonra rant için ticarete nasıl dönüştürebiliyorlar?” CHP yönetimi tarafından şantiye alanına dönüştürülen Cumhuriyet Parkı’na ilişkin AK Parti Maltepe İlçe Başkanlığının hukuki süreç başlatılması için suç duyurusunda bulunmaya hazırlandığı öğrenildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT