1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. CHP'li Tarsus Belediyesi Başkanına "işçi çıkar" baskısı

CHP'li Tarsus Belediyesi Başkanına "işçi çıkar" baskısı

Kazandığı belediyelerde işçi kıyımını sürdüren CHP'de yeni bir skandal ortaya çıktı. CHP Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer'in Tarsus ilçesi CHP'li Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'a işçi çıkarması için baskı yaptığı ortaya çıktı.

CHP'li Tarsus Belediyesi Başkanına "işçi çıkar" baskısı

31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinin ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Vahap Seçer'in CHP'li Tarsus Belediyesi Başkanı Haluk Bozdoğan'a işçi çıkarması konusunda baskı yaptığı açıklandı.

Geçen hafta CHP İl Başkanlığı seçimleri sırasında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve bir grup meclis üyesi, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'a saldırıda bulundu. Bozdoğan'ın koruma polislerinin araya girmesi ile Bozdoğan güçlükle kongrenin düzenlendiği salondan çıkarıldı. Yaşanan arbede sırasında Bozdoğan'ın koruma polisleri yumruk ve tekmelere maruz kaldı.

"İŞÇİ ÇIKARMAM İLE İLGİLİ BASKI KURDU"

Başkan Bozdoğan, işçi çıkarma konusunda da Vahap Seçer'le daha önce karşı karşıya geldiğini belirterek, "Kentleri kent yapan işçilerdir, emekçilerdir. Ancak bana başta Vahap Seçer olmak üzere İl Başkanlığı işçi çıkarmam ile ilgili baskı kurdu. Şunu herkes bilsin ki Haluk Bozdoğan hangi partili olursa olsun, hangi görüşü savunursa savunsun, işini yapan, ekmeğinde olan işçiyi işinden etmez, etmeyecektir" dedi. Öte yandan olaylı kongre sonrası yeniden CHP Mersin İl Başkanı seçilen Adil Aktay, Bozdoğan'a disiplin sopasını gösterdi. Adil Aktay, "Bozdoğan'ın tavrı rahatsız ediyor. Seçimin ruhunu anlamamış. Tavırlarına dikkat etmelidir. Partinin tüzüğü ve kuralları var" dedi.

Kaynak: Sabah Gazetesi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT