1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP'nin 'bakkal defteri' iddiası yalan çıktı! Denizli Valiliği'nden yalanlama

CHP'nin 'bakkal defteri' iddiası yalan çıktı! Denizli Valiliği'nden yalanlama

Denizli Valiliği'nden yapılan açıklamada, Cumhuriyet Halk Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtildi.

CHP'nin 'bakkal defteri' iddiası yalan çıktı! Denizli Valiliği'nden yalanlama

Denizli Valiliği'nden Cumhuriyet Halk Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın iddialarına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, Cumhuriyet Halk Parti Sözcüsü sözcüsü Faik Öztrak'ın bugünkü basın açıklamasında, Çal ilçesi Denizler Mahallesi'nin karantina altına alındığı ve burada ikamet eden vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanırken bedelinin sonradan ödenmek üzere bakkal defterine yazdırıldığı şeklinde iddialara yer verdiği ifade edildi.

İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

İddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

"Denizler Mahallesi için alınmış bir karantina kararı bulunmamaktadır. Adı geçen mahallede 02.04.2020 tarihinde Covid-19 test sonucu pozitif çıkan bir vatandaşımızın temas ettiği yakınları, iki ev de toplam 11 kişi tedbir amacıyla evlerinde kontrol altında tutulmaktadır. Gözlem altında tutulan vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları, 65 yaş üzerindeki vatandaşlarımızda olduğu gibi Çal Kaymakamlığımız bünyesinde faaliyet gösteren Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanmaktadır. Basın açıklamasında iddia edildiği gibi; ihtiyaçların karşıladıktan sonra bedelinin bakkal defterine yazdırılmasının gerçekle örtüşen hiç bir yanı bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum