1. WEB TV
  2. GÜNDEM
  3. Çiçeklerden koronavirüs bulaşır mı?

Çiçeklerden koronavirüs bulaşır mı?

Anneler Günü'ne yaklaşılan şu günlerde annelerine çiçek almak isteyen vatandaşlar koronavirüs endişesiyle karşı karşıya kaldı. Akıllara gelen Çiçeklerden koronavirüs bulaşır mı? sorusuna SHOW TV canlı yayınında Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Tutku Taşkınoğlu son noktayı koydu.

Koronavirüs salgını tüm dünyada sürmeye devam ediyor. Bu sürece takiben Anneler Günü'nde annesine çiçek hediye etmek isteyenlerin akıllarına Çiçeklerden koronavirüs bulaşır mı? sorusu gelmeye başladı. Çiçeği hazırlayan ve teslim eden kişiler nelere dikkat etmesi gerekir? Çiçek alınınca ilk yapılması gerekenler nelerdir? sorularının cevaplarına SHOW TV canlı yayınında Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Tutku Taşkınoğlu açıkladı. İşte tüm detaylar...

Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Aynur Eren Topkaya ise bu konuyla ilgili olarak ''Bu virüs bitki hücresinde yaşamıyor. Dolayısıyla virüsün çiçeklerle veya süs bitkileriyle bulaşma durumu bildirilmedi ama çiçekçilerin maskelerini doğru takması önemli. Çiçekçiler maske takarsa bulaşı önlemek için iyi olur'' dedi.

 

09 Mayıs 2020 Cumartesi 11:44
VİDEOYA YORUM KAT
Benzer Videolar