Çığ şehidi Cihan Erat sonsuzluğa uğurlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van'ın Bahçesaray ilçesinde meydana gelen çığda şehit düşen 28 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Cihan Erat'ın cenaze törenine katıldı. Cenaze töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Özellikle kaza ve kaderin bizler için bildiğimiz ama imanımızın gereği olarak da sabrettiğimiz konulardır. "dedi.

Çığ şehidi Cihan Erat sonsuzluğa uğurlandı

Van'ın Bahçesaray ilçesinde meydana gelen çığ felaketinde şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Cihat Erat için Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene ;Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da katıldı. Cenaze töreninde anne Safiye, baba Adnan ve kardeşi Kadir Erat gözyaşlarını tutamadı. Cenaze namazını İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı kıldırdı. 

"ŞEHİTLER TEPESİ BOŞ KALMAYACAK"

Erdoğan namazın sonrasında açıklama yaparak, “Gerçekten bu ara ciddi manada felaketlerle mücadelemiz var. Bir taraftan cephelerde savaşıyoruz, bir tarafta da şu anda çığ altında kalanları kurtarma çalışmaları devam ediyor. Tabi bunlar özellikle kaza ve kaderin bizler için bildiğimiz ama imanımızın gereği olarak da sabrettiğimiz konulardır. Biz buna sabredeceğiz. Ve Cihan kardeşimizin öncelikle ailesine rabbimden sabırlar niyaz ediyorum. Tüm milletimizin başı sağ olsun. Fakat biz durmadan, yılmadan bu vesileyle şunu söylemek durumundayım. Bir taraftan Van'daki hadise, bir tarafta İdlib'de yaşadıklarımız ama karşı tarafa da bedelini çok ağır ödettiklerimiz var. Şehitler tepesi inşallah boş kalmayacak. Ve şehitler tepesi boş kalmayacağı için de bizler de şehadete ürkerek korkarak değil adeta sevgili peygamberimizin 'keşke ben de o makama ulaşsaydım' dediği gibi o şekilde yürüyeceğiz" dedi.

Çığ şehidi Cihan Erat sonsuzluğa uğurlandı

Şehit için cuma namazını müteakip cenaze namazı kılındı, helallik alındı. Omuzlarda taşınan şehidin naaşı tören mangası eşliğinde cenaze aracına konuldu. Bu sırada Erdoğan, şehidin babasının koluna girerek yürümesine yardımcı oldu. Çığ şehidinin Türk bayrağına sarılı naaşı defnedilmek üzere Edirnekapı Mezarlığı'na götürüldü.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡