1. HABERLER
  2. DÜNYA
  3. Çin Suriye Savaşı'na Müdahale Ediyor | Büyükelçi Açıkladı

Çin Suriye Savaşı'na Müdahale Ediyor | Büyükelçi Açıkladı

2011'den bu yana iç savaşın yaşandığı Suriye'ye ABD ve Rusya'dan sonra Çin de dahil oluyor. Suriye'deki krizin çözülmesi için daha büyük rol oynayacaklarını belirten Çinli diplomat Qi Qianjin Suriye'ye yardım edeceklerini belirtti.

Çin  Suriye Savaşı'na Müdahale Ediyor | Büyükelçi Açıkladı

Çin'in Şam Büyükelçisi Qi Qianjin, ülkesinin Suriye’deki krizin çözümü için daha büyük rol oynayacağını söyledi. Ülkesinin Şinhua haber ajansına konuşan Çinli diplomat, “Suriye’nin gelişimi ve yeniden yapılandırılması için uğraşmaya odaklanmanın zamanı bence geldi. Bence Çin bu süreçte Suriye halkı ve hükümetine daha fazla yardım sağlayarak daha fazla rol oynayacak” dedi.

Çin  Suriye İç Savaşı'na Müdahale Ediyor | Büyükelçi Açıkladı

Çin  Suriye İç Savaşı'na Müdahale Ediyor | Büyükelçi Açıkladı

(Suriye'de iç savaş görüntüleri)

Çin'in Şam Büyükelçisi Qi Qianjin, ülkesinin artan yardımlarıyla Suriye'nin yeniden yapılandırılması ve kalkınması sürecinde daha büyük bir rol oynayacağını söyledi.

"BEN DE VARIM "DEDİ

Çin'in destekleriyle Acil Servis ünitesi yenilenen El Muvasat Üniversitesi Hastanesi'ni ziyaret eden Büyükelçi Qi, Xinhua'ya açıklamalarda bulundu. Qi, "Şimdi, Suriye'nin kalkınması ve yeniden yapılandırılması için harcanacak çabalara odaklanma zamanı ve Çin, Suriye halkına ve hükümetine daha çok destek sağlayarak bu süreçte daha büyük bir rol oynayacak" dedi.

Qi, "Hastane ve diğer organizasyonlar için yapılan bu bağışların Suriye halkı, özellikle de sağlık sorunlarına sahip kişiler için en iyi hizmetin sağlanmasına yardımcı olmasını temenni ediyoruz. Bu bağışlar, hem Çin ve Suriye hükümetleri hem de Çin ve Suriye halkları arasındaki derin dostluğun açık bir kanıtıdır" ifadesini kullandı.

Hastane başhekimi Esam Amin de destekleri nedeniyle Beijing'e teşekkürlerini sundu. Esam Amin, "Çin'in destek verici duruşu, sadece siyasi arenada değil; aynı zamanda uygulama düzeyinde de mevcudiyetini koruyor. Çin, bu hastanenin yenilenmesi dâhil olmak üzere birçok yardımda bulundu ve bu Suriye halkı için hayati öneme sahip" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT