1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. CK Çamlıbel Elektrik’ten ’Dünya Saati’ hareketine destek

CK Çamlıbel Elektrik’ten ’Dünya Saati’ hareketine destek

Sivas, Tokat ve Yozgat bölgesinde görevli perakende şirketi olarak hizmet veren CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş., Dünya Doğayı Koruma Vakfı...

CK Çamlıbel Elektrik’ten ’Dünya Saati’ hareketine destek

Sivas, Tokat ve Yozgat bölgesinde görevli perakende şirketi olarak hizmet veren CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş., Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından 7 kıtada 150'nin üzerinde ülkeye yayılan "Dünya Saati" etkinliğine destek verecek.

Küresel iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için yapılan "Dünya Saati" uygulaması için CK Çamlıbel Elektrik, 25 Mart Cumartesi akşamı saat 20.30 ile 21.30 arasında tüm dünyayla eş zamanlı olarak 46 işletme binasının ışıklarını söndürecek.

2007 yılında Avusturalya'da başlayan çevre etkinliği, bu yıl 10'uncu kez düzenleniyor. Bu yıl dünyada iklim değişikliğinden en çok etkilenecek yerlerden biri olan Akdeniz Havzası'na dikkat çekmek için tüm dünyada Dünya Saati etkinliklerini düzenliyor. Kentleri ve ülkeleri temsil eden anıtsal yapılar başta olmak üzere her kentte binlerce bina bu eyleme katılıyor.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT