1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çocuğu darp edip cinsel istismarda bulundu! 194 ülkede aranan şahıs ülkeye getirildi

Çocuğu darp edip cinsel istismarda bulundu! 194 ülkede aranan şahıs ülkeye getirildi

EGM tarafından 2009 yılında Yozgat'taki bir ormanlık alanda bir çocuğu hem darp edip hem de cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında kırmızı bülten çıkarılan, bununla birlikte de 194 ülkede aranan şüphelinin, Fransa'da yakalanarak Türkiye'ye getirildiği açıklandı.

Çocuğu darp edip cinsel istismarda bulundu! 194 ülkede aranan şahıs ülkeye getirildi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada, A.Ş, 2009 yılında Yozgat Sorgun'daki Burunören köyü mevkisinde ormanlık alana götürdüğü M.Ş'yi darbettikten sonra cinsel istismarda bulundu.

A.Ş. hakkında "mağdurun beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde çocuğa cinsel istismar", "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlarından soruşturma başlatıldı.

Bu süreçte Fransa'ya kaçan A.Ş'nin Türkiye'ye iadesi amacıyla İnterpol-Europol Dairesi Başkanlığınca 194 ülkede uluslararası seviyede kırmızı bültenle arama kararı çıkartıldı. Şüphelinin Türkiye'ye iadesi Fransa makamlarınca bu yıl kabul edildi.

Bunun üzerine 9 Eylül 2019'da Fransa'ya ekip gönderildi.

ZANLI HEM KENDİSİNE HEM DE FRANSA POLİSİNE ZARAR VERDİ

Zanlı A.Ş, Türk polisine teslimatı sırasında kolundaki metal kelepçelerle kendisini ve tekmeleyerek refakat eden bir Fransız polisini yaraladı.

Interpol ekiplerince bindirildiği uçakta Türk polisine sert bir şekilde mukavemet gösteren A.Ş, uçuş güvenliğini etkilememesi amacıyla uçaktan alınarak iade görevi ertelendi.

ANESTEZİ UZMAN BİR DOKTORDAN FAYDALANILDI

A.Ş'nin teslim alınması için ertesi gün aralarında Sağlık Bakanlığında görevli anestezi uzmanı bir doktorun da bulunduğu özel bir ekip, Türkiye'den Fransa'ya geldi.

Şüpheli A.Ş, yüksek riskli şahısların kendisine ve refakat eden personele zarar vermemesi için Interpol-Europol Daire Başkanlığınca kumaş ve plastik hammaddeden ürettirilen özel bir kelepçe ve ekipman kullanılarak 10 Eylül'de Türkiye'ye getirildi.

Türk adli makamlarına teslim edilen A.Ş'nin işlemleri devam ediyor.

HABERE YORUM KAT