1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çocuk Festivali’ne Muhteşem Kapanış

Çocuk Festivali’ne Muhteşem Kapanış

Çocuk Festivali’ne Muhteşem Kapanış
      Dünyanın çeşitli ülkelerinden çocukları Pendik’te buluşturan 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali’nin kapanışı da görkemli oldu. Bu yıl 13 farklı ülkeden gelen çocukları ağırlayan festival,  Green Park Oteli’nde yapılan renkli final gösterileri ile sona erdi.
 
      Pendik, beş gün süren festival boyunca  değişik kültürlerin kaynaşmasına ve çocuklar kadar büyüklerin de zevkle izlediği gösterilere sahne oldu. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki etkinliklerle başlayan “23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali”, daha sonraki Pendik’in değişik yerlerinde yapılan gösterilerle sürdü. Çin’den Slovakya’ya Macaristan’dan  Rusya’ya farklı ülkelerden gelen çocuklar,  kendi kültürlerine ait performansları sergilerken, Türk kültürünü de tanıma imkanı buldu.
 
      Festivalin son günü Green Park Oteli’nde yapılan final gösterileri ise izleyenleri adeta büyüledi. Dünya çocukları, kendi kültürlerini yansıtan geleneksel danslarının yanısıra, farklı performanslarıyla da dikkat çekti.. Özellikle tiyatral bir gösteri sunan Slovakya, izleyenlerden büyük alkış aldı. Yaklaşık 4 saat süren program Pendik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödül verilmesi ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT