1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Çocuk tutuklulardan zeybek gösterisi

Çocuk tutuklulardan zeybek gösterisi

Samsun E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kalan çocuk tutuklular, cezaevinde geçirdikleri süre boyunca çeşitli öğretilere sahip olmaları için yapılan...

Çocuk tutuklulardan zeybek gösterisi

Samsun E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kalan çocuk tutuklular, cezaevinde geçirdikleri süre boyunca çeşitli öğretilere sahip olmaları için yapılan etkinlikler kapsamında Ege yöresine ait zeybek oyununu sergiledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun E Tipi Ceza İnfaz Kurumunda 9 çocuk tutuklunun sergilediği halk oyunları gösterisine onur konuğu olarak katıldı. Başkan Yusuf Ziya Yılmaz programda yaptığı konuşmada, "Çocuk yaşta suça karışmış yavrularımızın böyle etkinliklerde yer alması kendilerine bir meşgale oluyor. Bu yavrularımızın yeri okul iken, belki iş hayatı iken buralara düşmesi bizleri gerçekten çok üzüyor. Adliye yetkililerimiz ve cezaevi yönetimi bu yavrularımızın bir daha suça bulaşmaması adına bu tür faaliyetleri sürekli olarak yaparak çocukların cezası bittikten sonraki hayatlarında belki bir meslek sahibi olmasına vesile oluyor. Ben bu tür çalışmalarda emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Yavrularımızın cezaları bittikten sonra suça bulaşmamasını temenni ediyorum. Rabbim onların yardımcısı olsun" dedi.

Konuşmaların ve gösterilerin ardından çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Başkan Yılmaz'a Samsun Cezaevi Müdürlüğü tarafından yaptırılan tabloyu hediye etti.

Programa ayrıca Samsun Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Vedat Soğukpınar ve Uğur Sürmeli, Samsun Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, Denetimli Serbestlik Müdürü Canan Soğukpınar ve Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz katıldı.

Çocuk tutuklulardan zeybek gösterisi

Çocuk tutuklulardan zeybek gösterisi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT