1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Çocuklar İstiklal Marşı’nı en güzel şekilde okumak için yarıştı

Çocuklar İstiklal Marşı’nı en güzel şekilde okumak için yarıştı

Ümraniye Belediyesinin, her yıl düzenlediği İstiklal Marşı'nı ezbere en güzel okuma yarışması bu yıl da büyük ilgi gördü.

Çocuklar İstiklal Marşı’nı en güzel şekilde okumak için yarıştı

Ümraniye Belediyesinin, her yıl düzenlediği İstiklal Marşı'nı ezbere en güzel okuma yarışması bu yıl da büyük ilgi gördü. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen heyecan dolu yarışmada dereceye giren bilge çocuklar belli oldu.

Ümraniye Belediyesi, İstiklal Marşı'nın kabulünün 96'ncı yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri kapsamında düzenlediği İstiklal Marşı'nı ezbere en güzel okuma yarışmasını Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirdi. Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir ve velilerin katıldığı programda; Ümraniye Belediyesine bağlı tüm bilgi evlerindeki bilge çocuklardan oluşan 10 yarı finalist yarıştı. Yarışma saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlatan slayt sunumu ile devam etti.

Programda konuşan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir Mehmet Akif Ersoy'un fikirleri, şiirleri ve halka örnek önder kişiliğini vurguladı.

Heyecan ve duygunun hakim olduğu günde Bilge Çocuklar sırayla sahne alarak final için performanslarını sergiledi. İstiklal Marşı'nı en güzel okumak için büyük çaba gösteren öğrenciler, davetlilere duygu dolu anlar yaşattı.

Öğrencilerin yorumları jüri tarafından şiirin ruhuna uygunluk, ezber gücü, beden dili, diksiyon, vurgu, tonlama ve Türkçeyi doğru kullanma gibi kriterler üzerinden değerlendirildi. Yarışma sonunda İstiklal Marşı'nı ezbere en güzel okuyan 3 Bilge Çocuk belirlendi. M. Celaleddin Ökten Bilgi Evinden Sena Koşan birinci, Lokman Hekim Bilgi Evinden Ahmet Emir Çelik ikinci, Erdem Beyazıt Bilgi Evinden İsra Karadoruk üçüncü olup, kendilerine bisiklet, mp4, tablet, safahat, kitap seti ve top; diğer öğrencilere de safahat hediye edildi.

HABERE YORUM KAT