1. HABERLER
  2. İÇ HABERLER
  3. Çocukları dolaba kilitleyip anneye işkence yapan maskeli soyguncular akraba çıktı

Çocukları dolaba kilitleyip anneye işkence yapan maskeli soyguncular akraba çıktı

Van'ın Muradiye il.esinde, soygun yapmak için girdikleri evde 2 çocuğu dolaba kilitledikten sonra anneye bir saat boyunca işkence yapan ve 85 bin lirayı alarak kaçan maskeli iki kişinin ailenin akrabaları olduğu öğrenildi.

Çocukları dolaba kilitleyip anneye işkence yapan maskeli soyguncular akraba çıktı

Van'ın Muradiye ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi'nde, 2 çocuğu giysi dolabına kilitleyip, anneye 1 saat işkence yaptıktan sonra 85 bin lirayı alıp kaçan maskeli 2 soyguncu yakalandı. Ailenin akrabaları olduğu ortaya çıkan soygunculardan biri tutuklandı, diğeri adli kontolle serbest bırakıldı.

ÇOCUKLARI ELBİSE DOLABINA KİTLEYİP ANNEYİ DÖVDÜLER

Olay, 11 Eylül günü, Van'ın Muradiye ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi'nde yaşayan Emrah-Bahar Ödül çiftinin tek katlı toprak damlı evinde meydana geldi. Eve giren maskeli 2 kişi, 2 çocuğuyla evde olan Bahar Ödül'ün ağzını bir örtüyle kapatarak, etkisiz hale getirdi. Ağlayan 9 yaşındaki Gökhan ile 2.5 yaşındaki kardesi Sedef'i de elbise dolabına kilitledi. 2 şüpheli evde yaptıkları aramada para bulamayınca Bahar Ödül'ü darbetti. Ödül, yaklaşık 1 saat gördüğü işkence sonunda evde olan 85 bin liranın yerini söyledi. Maskeli soyguncular, salondaki kanepenin altında olan, genç kadının eşinin bir gün önce ev almak için sattığı aracının parası olan 85 bin lirayı alıp, kaçtı. Kolu kırılan ve vücudunda morluklar oluşan anne Ödül, polisi arayarak, yardım istedi.

2 ŞÜPHELİDEN 1'i SERBEST

Bahar Ödül, hastaneye kaldırılarak tedavi edilirken Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmlar sonunda şüphelilerin ailenin akrabaları olan E.Ö. ve F.Ö., olduğunu belirledi.

Polis ekipleri, 2 şüpheliyi, Muradiye ilçesinde kaldıkları evde yakaladı.

Gözaltına alınan şüpheliler sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. F.Ö., adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, E.Ö. "nitelikli yağma" suçundan tutuklandı.

HABERE YORUM KAT