1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Çökertilen çetenin hırsılık anları kamerada

Çökertilen çetenin hırsılık anları kamerada

Ataşehir'de hırsızlık yaptıkları sırada yakalanarak polisle çatışan hırsızlık çetesi çökertildi.

Çökertilen çetenin hırsılık anları kamerada

Ataşehir'de hırsızlık yaptıkları sırada yakalanarak polisle çatışan hırsızlık çetesi çökertildi. Çete üyeleri adliyeye sevk edilirken yaptıkları hırsızlık anları ve husumetli oldukları bir kişiye kurşun yağdırdıkları anlar saniye saniye kameralara yansıdı.

Ataşehir'de yaklaşık 15 gün önce bir hırsızlık çetesi polis ekiplerince suçüstü yakalanmıştı. Yakalanan çete üyeleri polisle çatışmaya girmiş çatışmada 1 çete üyesi ölmüştü. Diğer çete üyeleri ise gözaltına alınmıştı.

Liderlerinin T.K. isimli bir şahıs olduğu öğrenilen 10 kişilik hırsızlık çetesinin bir çok iş yeri ve eve girdiği motosiklet, araba hırsızlığı yaptıkları ve girdikleri iş yerlerinin kasalarını boşalttıkları öğrenildi. Ayrıca, hırsızlık çetesinin silah atölyesi olduğu bilgisi edinildi. Çetenin adreslerinde yapılan aramada ise 10 Bin TL para ile yaklaşık 20 Bin TL değerinde materyal ele geçirildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan hırsızlık çetesi adliyeye sevk edildi.

Çetenin çalışanları silah kabzasıyla bayıltıp hırsızlık yaptığı anlar kamerada

Çetenin hırsızlık anları güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Kameralara yansıyan görüntülerde, maskeli ve silahlı çete üyeleri gözlerine kestirdikleri iş yerlerine giriyor. Ardından çetenin, silah kabzasıyla iş yeri çalışanlarının başına vurarak bayılttığı görülüyor. Daha sonra hırsızlar kasayı boşaltıp kaçıyor.

Çetenin husumetli oldukları bir kişiye kurşun yağdırdığı anlar kamerada

Öte yandan, çete üyelerinin husumetli oldukları bir kişiye kurşun yağdırdığı ortaya çıktı. Caddede bulunana kamaralara yansıyan olayda araçla hızla geçen çete üyelerinin yol kenarındaki bir şahsa kurşun yağdırdığı görülüyor.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT