1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Çölyak hastalığı için meclis araştırma komisyonu kuruluyor

Çölyak hastalığı için meclis araştırma komisyonu kuruluyor

Çölyak hastalığının teşhis aşamasının, sebeplerinin, sonuçlarının ve bu hastalığa maruz kalanlara sağlanabilecek yardımların araştırılarak alınması...

Çölyak hastalığı için meclis araştırma komisyonu kuruluyor

Çölyak hastalığının teşhis aşamasının, sebeplerinin, sonuçlarının ve bu hastalığa maruz kalanlara sağlanabilecek yardımların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesine ilişkin meclis araştırma komisyonu kuruluyor.

Çölyak hastalığının sebep ve sonuçlarına dair Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasına ilişkin Türkiye Büyük Milleti Meclisi (TBMM) kararı Resmi Gazete'de yer aldı. Buna göre, hastalığın teşhis aşaması, nedenleri, sonuçları ve çölyak hastalarına sağlanabilecek yardımların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesine ilişkin Anayasa'nın ilgili maddeleri uyarınca Meclis araştırması açılacak. Araştırmayı yürütecek komisyon 15 üyeden oluşacak. Komisyonun çalışma süresi, başkan, başkanvekili, sözcü ve katip seçiminin yapıldığı tarihten itibaren 3 ay içinde başlayacak. Komisyon gerekli görülürse çalışmalarını Ankara dışında da sürdürecek.

HABERE YORUM KAT