1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Çöp Aktarım İstasyonunda sona yaklaşıldı

Çöp Aktarım İstasyonunda sona yaklaşıldı

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde yapımı süren Çöp Aktarım İstasyonununda incelemeye yapan Ceylanpınar Belediye Başkanı menderes Atilla, çöp aktarım...

Çöp Aktarım İstasyonunda sona yaklaşıldı

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde yapımı süren Çöp Aktarım İstasyonununda incelemeye yapan Ceylanpınar Belediye Başkanı menderes Atilla, çöp aktarım istasyonunda sona yaklaşıldı.

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, önümüzdeki günlerde hizmete başlayacak olan çöp aktarım istasyonunda incelemelerde bulundu. Kepez mevkisinde yapımı devam eden aktarım istasyonu tamamlandığı zaman ilçenin çöpleri burada araçlara yüklenip Şanlıurfa Katı Atık bertaraf istasyonuna gönderilecek. Böylece katı atıklar depolanmamış olacak. Proje hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Menderes Atilla, Çöp aktarım istasyonunun yakın bir tarihte biteceğini söyledi. Daha önceleri ilçenin çöplerinin Kepez mevkisinin arkasında açık alanda depolandığını hatırlatan Başkan Atilla, "50 yıldır bu alan çöp depolama alanı olarak kullanılıyordu. Bu alanın ilçeye yakın olması dolayısıyla bir rüzgar estiğinde ilçeye kötü kokular geliyordu. Ayrıca ilçe girişinde çok kötü bir görüntü oluşturuyordu. Sağlık açısından da bu alan tehlike saçıyordu" dedi. BM'de alınan yardımla projenin başladığını belirten Başkan Atilla, "2.5 Milyon TL'lik bir bütçeyle katı atık transfer istasyonu yapıldı. 22 bin metre kare üzerine yapılan transfer istasyonunun 8 bin metre karesi transfer merkezi geri kalan alanı ise yeşil alan olacak. Artık ilçe girişinin yol kenarına çöpler gelişi güzel dökülmeyecek. İlçenin çöpleri gelecek ve bu istasyonda tırlara yüklenecek ve katı atık bertaraf istasyonlarına götürülecek. Oradan da enerjiye dönüştürülecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Çöp Aktarım İstasyonunda sona yaklaşıldı

Çöp Aktarım İstasyonunda sona yaklaşıldı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT