1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Çorum Belediyesi’nden “Liderlik ve Ekip Çalışması” semineri

Çorum Belediyesi’nden “Liderlik ve Ekip Çalışması” semineri

Çorum Belediyesi tarafından mahalle muhtarları ve birim müdürlerine yönelik "Liderlik ve Ekip Çalışması" konulu eğitim semineri düzenlendi.

Çorum Belediyesi’nden “Liderlik ve Ekip Çalışması” semineri

Çorum Belediyesi tarafından mahalle muhtarları ve birim müdürlerine yönelik "Liderlik ve Ekip Çalışması" konulu eğitim semineri düzenlendi.

Seminerde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyesi'nin 8 yılda birilerinin hayal dahi edemeyeceği projeleri hayata geçirdiğini belirterek, göreve geldiklerinde hem şehrin değişimi hem de belediyenin değişimi olmak üzere iki ayaklı bir değişim sözü verdiklerini hatırlatarak, gelinen noktada hem belediyeyi hem de Çorum'u değiştirdiklerini söyledi.

Rutine hapsolmuş, suyu akıtan, çöpü toplayan belediyecilik anlayışından proje üreten, projelerini hayata geçiren bir belediyecilik anlayışına geldiklerini anlatan Külcü, "14 mahallemizin hangi caddesine, hangi sokağına gitseniz Çorum Belediyesi'nin çalışmasını oralarda görürsünüz.Göreve geldiğimizde sadece bir otopark projesi olan Çorum Belediyesi'nin bugün eğitim tesisleri, kütüphaneleri, sosyal tesisleri, sebze hali, terminali ve daha birçok hayata geçirdiği projesi var. Bizim devraldığımız park sayısının iki katı kadar park yapmışız. Çalışınca, koşunca, koşturunca nereden nereye gelindiğini görüyorsunuz." dedi.

Çorum Belediyesi'nin projeleriyle örnek alınan bir belediye haline geldiğinin altını çizen Külcü, "Kurmuş olduğumuz kadın kültür merkezlerinden 50 bin kadın istifade etti. Bu yıl içerisinde 11 bin çocuğumuz eğitime katkı adıyla bizim tesislerimizde ek ders görüyor. Bunlar da sosyal belediyecilik adına önemli çalışmalar. Hamdolsun insana dokunan bir belediyecilik anlayışını da belediyemizde hâkim kıldık. 21 bin vatandaşımızı düzenlemiş olduğumuz turlarla Çanakkale'ye götürdük. Bu yıl 10 bin vatandaşımız daha Çanakkkale'yi görme imkânı bulacak" ifadelerini kullandı.

Toplumun tüm kesimleriyle birlikte iş yapabilme kabiliyetlerini geliştirdiklerini belirten Külcü, "Çorum'un değişimi ve dönüşümü noktasında ortaya çıkan tablonun hayata geçirilmesinin en önemli nedenlerinden birisi de birlikte iş yapabilme birlikte çalışabilme kabiliyetimiz. Memnuniyet araştırmaları yaptırıyoruz. Halkımızın, bizden memnuniyet oranlarında Türkiye'de en yüksek bir iki belediye arasına yerleştik. Hizmetlerimizden memnuniyet oranı yüzde 70'lerin altına hiç düşmedi. Bu oran bir yandan da sürekli yükseliyor. Başbakanımızın dediği gibi, "Söz üstüne söz söylemiyoruz, iş üstüne iş koyuyoruz" şeklinde konuştu.

Programa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Recep Bozlağan, "Liderlik ve Ekip Çalışması ile Belediye ve Muhtarlar" ilişkisi hakkında sunum yaptı. Ekip çalışmasının önemine vurgu yapan Prof. Dr. Recep Bozlağan, Çorum Belediyesi'ni yakından tanıdığını ve Türkiye'deki çok sayıda belediyeden hem insan kaynağı olarak hem ed mali yapısı açısından çok önde olduğunu söyledi.

Çorum Belediyesi’nden “Liderlik ve Ekip Çalışması” semineri

Çorum Belediyesi’nden “Liderlik ve Ekip Çalışması” semineri

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.