1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çorum’da 32 sanıklı FETÖ davası başladı

Çorum’da 32 sanıklı FETÖ davası başladı

Çorum'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin 16'sı tutuklu 32 şüphelinin yargılanmasına...

Çorum’da 32 sanıklı FETÖ davası başladı

Çorum'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin 16'sı tutuklu 32 şüphelinin yargılanmasına başlandı.

Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, bir kısmı 15 Temmuz'daki darbe girişimi öncesine ait FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturmalar kapsamında, örgütün il imamı G.D. ve mütevelli heyeti üyeleri ile örgüte finans desteği sağlayan iş adamlarının yer aldığı 32 şüpheli hakkında hazırlanan 554 sayfalık iddianamenin Çorum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde kabul edilmesinin ardından sanıkların yargılanmasına başlandı.

Davanın ilk duruşması öncesi jandarma ekiplerince Adalet Sarayı önünde geniş güvenlik önlemleri alındı. 16'sı tutuklu, 12'si firarda olan, 3'ü adli kontrol kararıyla, biri de tutuksuz yargılanmasına karar verilen 32 şüpheli hakkında, "silahlı terör örgütü yöneticiliği" ve "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlarından hapis cezası istendi.

İddianamede yer alan şüphelilerden 29'u hakkında 15 yıldan 22,5 yıla kadar, 3'ü için de 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT