1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Çukurca’nın ekonomisine yön verecek girişimciler yetiştiriliyor

Çukurca’nın ekonomisine yön verecek girişimciler yetiştiriliyor

Hakkari'nin Çukurca Belediyesi ile Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" sayesinde ilçenin ekonomisine yön...

Çukurca’nın ekonomisine yön verecek girişimciler yetiştiriliyor

Hakkari'nin Çukurca Belediyesi ile Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" sayesinde ilçenin ekonomisine yön verecek yeni girişimciler yetiştiriliyor.

Çukurca Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Temel Ayca'nın himayelerinde Çukurca Belediyesi ile Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen eğitimlerin 24 Kasım tarihinde başlayarak 13 Aralık 2017 tarihinde tamamlanması hedefleniliyor. 30'ar kişilik 5 sınıf olmak üzere toplam 150 kadın, genç, engelli ve diğer girişimci adayının faydalandığı eğitimler, eğitmen Alper Gürbüz tarafından veriliyor.

Çukurca Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Temel Ayca, kursları yerinde ziyaret ederek ilgililerden bilgi aldı. Bu tür kursları desteklediğini ifade eden Kaymakam Ayca, gerek DAKA gerekse belediyenin halka hizmet etmeye devam edeceğini kaydetti. Ayca; kadın ve gençleri her zaman destekleyeceklerini de sözlerine ekledi.

'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" ile ilgili bilgiler veren DAKA Hakkari Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Hilal Turğay ise, Çukurca ilçesinde girişimcilik ruhunu yaygınlaştırmak amacıyla kurs düzenlediklerini belirterek, "150 kadın, genç, engelli ve diğer girişimci adayımız kurslarımızdan faydalanıyor. Alper Gürbüz tarafından verilen kurslarımızı yerinde ziyaret ederek bilgi alan Çukurca Kaymakamı Temel Ayca, verdiği destekle çalışma heyecanımızı artırıyor. Kendilerine ve düzenlenen eğitimlere yoğun ilgi gösteren halkımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Çukurca’nın ekonomisine yön verecek girişimciler yetiştiriliyor

Çukurca’nın ekonomisine yön verecek girişimciler yetiştiriliyor

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT