1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu’ndan Bilecik’e ziyaret

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu’ndan Bilecik’e ziyaret

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu, Bilecik temasları kapsamında Belediye Başkanı Selim Yağcı'yı ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu’ndan Bilecik’e ziyaret

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu, Bilecik temasları kapsamında Belediye Başkanı Selim Yağcı'yı ziyaret etti.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, beraberinde AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, Merkez İlçe Başkanı Serkan Yıldırım, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Servet Yılmaz, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ümran Erdoğan Karayiğit ve partililerin bulunduğu ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti belirterek, teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Türkmenoğlu'na Bilecik ve Bilecik Belediyesi çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti:

"Bizler Bilecik'i, Taşı Mermer, Toprağı Seramik, Yaprağı İpek, Kuruluş ve Kurtuluşun Beşiği, Şeyh Edebali Diyarı, Ata Toprağı, Ertuğrul Sancağı Bilecik olarak tarif ediyoruz. Hakikaten bizim mermer rezervinin üçte biri Bilecik sınırlarımız içinde. Uluslararası boyutta ihracatımız da var. Seramiğin ham maddesi noktasında da önemli fabrikalarımız var. Bilecik aynı zamanda Osmanlı Devletinin kurulduğu topraklar olmak hasebiyle Dirilişin de şehridir. Kurtuluş mücadelesinde İnönü Muharebelerinin olduğu bir yer. Bilecik olarak, halkımızın teveccühleriyle 3. kez Belediye Başkanlığı hizmetini yapmak nasip oldu. Bilecik'imiz, Allah'a şükürler olsun ki coğrafyasının zorluklarına rağmen ulaşım, altyapı gibi temel ihtiyaçları Türkiye standartları seviyesine ulaştırmış bir ilimiz. Bizler de bu anlamda şehir insanımıza hizmet etmeye devam ediyoruz.'

"Ben de kısmen Bilecikliyim"

Ziyaretinde konuşan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Türkmenoğlu ise, kısmen Bilecik'li olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Annem Bozüyük Poyralı. Çocukluğun buralarda geçti. Çocukluğumuzda pazar Salı günü kurulurdu ve ben dayımla birlikte pazara gelirdim. Biliyorsunuz ki Türk Dünyası Parlementerler Vakfı'nın da yönetim kurulu üyesiyim aynı zamanda. Eskişehir'de bir programımız oldu vakıf olarak. Burada da bir programımız olacaktı. Ancak aniden çıkan bir televizyon programı dolayısıyla buradaki programımızı iptal etmek zorunda kaldık. Tabi bizler buradan geçerken ata toprağımız Bilecik'i ziyaret etmek istedik. Bu vesileyle Bilecik'li olduğumuzu da tescillemiş olduk. Anayasa çalışmaları çerçevesinde illerimizi dolaşıyoruz. Vatandaşlarımıza doğru bilgileri vermeye çalışıyoruz. Çünkü gerçekten çok yanlış ve yalan bilgiler dolaşıyor. Bizler de bu anlamda vatandaşlarımızı bilgilendirmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, ziyaretin sonunda Başdanışman Türmenoğlu'na 3 boyutlu Osmanlı Arması ile Bilecik seramiğinden yapılmış kahve fincanı takımı hediye etti. Belediye Başkanı Selim Yağcı ve konuğu daha sonra Bilecik Belediyesi Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi'ni gezerek, şehrin tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu’ndan Bilecik’e ziyaret

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu’ndan Bilecik’e ziyaret

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.