1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan 40. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'nda konuştu: Birileri milletimizi dininden uzak tutmak için uğraşmışsa da başarılı olamadılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan 40. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'nda konuştu: Birileri milletimizi dininden uzak tutmak için uğraşmışsa da başarılı olamadılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 40. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'nda yaptığı konuşmada," Her ne kadar birileri epeyce süre milletimizi dininde uzak tutmak için uğraşmışsa da hamdolsun başarılı olamadılar. İlahiyat fakülteleri, imam hatip okulları ile camilerde verilen hasbi hizmetlerle milletimiz inancına sarılmıştır. " ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 40. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'nda konuştu: Birileri milletimizi dininden uzak tutmak için uğraşmışsa da başarılı olamadılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen 40. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Diyanet İşleri Başkanlığının FETÖ ile mücadelede önemli bir yere sahip olduğunu belirtirken camilere sahip çıkılması gerektiğini kaydetti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle: 

"Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Diyanet İşleri Reisliği olarak geçen teşkilatın önemi ortaya çıkmaktadır. Din işlerinin en sağlıklı şekilde yürütülmesini sağlamaktadır. Bu kurumumuzu başkanlık düzeyine yükselterek yetkilerini genişlettik. FETÖ ile mücadelemizde Diyanet, çok önemli bir yere sahiptir. Salgın döneminde teşkilat mensuplarımızın büyük bir gayretle ifa ettiği hizmetler takdire şayandır. Sosyal medyada sıkça karşılaştığımız din görevlilerimize yönelik yalan, iftira amacı taşıyan kampanyaların asla moralinizi bozmamasını istiyorum.

"PEYGAMBERİMİZE YÖNELİK SAYGISIZLIKLARA KARŞI EN GÜÇLÜ TEPKİ  MİLLETİMİZDEN YÜKSELMİŞTİR"

Bugün de yakın coğrafyalarımız başta olmak üzere pek çok yerde benzer sancılar yaşanmaya devam ediyor. Her ne kadar birileri epeyce süre milletimizi dininde uzak tutmak için uğraşmışsa da hamdolsun başarılı olamadılar. İlahiyat fakülteleri, imam hatip okulları ile camilerde verilen hasbi hizmetlerle milletimiz inancına sarılmıştır. Son dönemde Avrupa'da ortaya çıkan Peygamberimize yönelik saygısızlıklara karşı en güçlü tepki yine bizim milletimizden yükselmiştir.

"ÇOCUKLARIMIZI VE GENÇLERİMİZİ CAMİLERLE NE KADAR BULUŞTURABİLİRSEK GELECEĞİMİZE O DENLİ GÜVENLE BAKABİLİRİZ

Suriye'de kontrolümüzdeki okullarda dağıtılmak üzere hazırlanan kitaplarda peygamberimizin tasviri olarak yorumlanabilecek kimi resimlerin olduğu tespit edildi. Kitapların dağıtımı durduruldu, imha edilmek üzere toplatıldı. Henüz basılmamış başka kitaplar olduğu belirlendi. Yaşanan rezalette sorumluluğu olan herkesle ilgili soruşturma başlatıldı.  Sorumlu olduğum yönetimde ortaya çıkmasından dolayı ziyadesiyle üzüntülüyüm. Bu vahim durum karşısında inşallah gereken hızla yerine getirilecek.

Camilerimize sahip çıkmak, ihya etmek temel görevlerimizden birisidir. Bunun yolu ise buraları tekrar eğitimin, ilim ve irfanın merkezi haline getirmekten geçmektedir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi camilerle ne kadar buluşturabilirsek geleceğimize o denli güvenle bakabiliriz. Aynı durum vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı yurtdışındaki yerler için de geçerlidir. Asıl sorumluluğumuz insanların kalbini ve zihnini Allah sevgisi ile aydınlatmaktır. Kimi cahil, gafil birilerinin insanlarımızın zihinlerini bulandırmasına da ancak bu şekilde engel olabiliriz. "

Tayfun Altuntaş
Haberler, Son Dakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT