1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin geleceğini Avrupa'da görüyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin geleceğini Avrupa'da görüyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile görüşmesinde görüşmesinde, AB'nin Türkiye'nin gündeminde öncelikli konumda olduğunu ve Türkiye'nin geleceğini Avrupa'da gördüklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin geleceğini Avrupa'da görüyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile video konferans yönetimiyle görüşme sağladı. 

Türkiye-AB ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik hususların ele alındığı görüşmede bölgesel gelişmeler de değerlendirildi.

''YENİ YILDA AB İLE YENİ BİR SAYFA AÇMAK İSTİYORUZ''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Leyen ile görüşmesinde, AB'nin Türkiye'nin gündeminde öncelikli konumda olduğunu ve Türkiye'nin geleceğini Avrupa'da gördüklerini ifade etti. 

Yeni yılda AB ile ilişkilerde yeni bir sayfa açmak istediklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB'nin bazı üyelerinin kaprisleri ve ürettikleri yapay sorunlar nedeniyle 2020 yılının yeterince değerlendirilemediğini, bu durumun sadece ilişkilerin geleceği bakımından değil, geniş ortak coğrafya açısından da sürdürülebilir olmadığını dile getirdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin geleceğini Avrupa'da görüyoruz

18 MART MUTAKABATI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-AB ilişkilerinde olumlu gündem için ilk aşamada kullanılacak en önemli aracın 18 Mart Mutabakatı'nın güncellenmesi olduğunu belirterek, 2021 yılının göç alanında başlatılacak yeni iş birliği açısından verimli bir ortam sunduğuna işaret etti. 

''TÜRKİYE'YE YÖNELİK DIŞLATICI EYLEMLERE SON VERİLMELİ''

Gümrük Birliği'nin güncellenmesi, Türk vatandaşlarına vize serbestisi sağlanması ve üyelik müzakerelerinde adım atılması gerektiğini bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, karşılıklı güvenin yeniden tesis edilmesi, istişare mekanizmalarının yeniden işletilmesi, komşudan öte müzakere sürecindeki aday ülke olan Türkiye'ye yönelik dışlayıcı, ayrımcı eylem ve söylemlere son verilmesi gerektiğini vurguladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, düzenli Türkiye-AB zirvelerini ve üst düzey diyalog toplantılarını yeniden başlatmakta fayda gördüğünü ifade etti.

Gülistan Başköy
Haberler, Sondakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT