1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP faşis, kayıp bir partidir!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP faşis, kayıp bir partidir!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunarak ana muhalefet partisine sert eleştirilerde bulunarak CHP'yi faşist ve kayıp bir parti olarak nitelendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP faşis, kayıp bir partidir!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. CHP'ye yönelik eleştirilerinin gündemi oluşturduğu toplantıda, ana muhalefetin demokrasiden nasibini almamış bir parti olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'süzme faşist bir parti' ifadesini kullandı. 

"DEMOKRASİNİN D'SİNDEN NASİBİNİ ALMAMIŞ"

"Cumhur İttifakı'na karşı CHP'nin lokomotifliğinde kurulan yapının terörle mücadele başta olmak üzere yaşanan her hadisede tel tel dökülmesi, oturduğu zeminin çürüklüğünden kaynaklanıyor." ifadeleriyle konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kitleyi vizyonsuz, hedefsiz, ilkesiz olarak nitelendirerek bu partinin sadece lafını ettiği demokrasi kavramının D'sinden bile nasibini almamış, faşist bir parti olduğunu  vurguladı. 

Bir yanına terör örgütü sıfatındaki HDP'yi, diğer tarafına ise yerli ve milli hassasiyetlerinin korunduğu umulan başka bir yapıyı ele alan CHP'nin ortaya kimi bulsa doldurduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefetin kendince bir siyaset terazisi kurduğunu ve bu zoraki ittifakın içinde, ülke bütünlüğü konusunda fikir birliği olmadığını, sürekli istismarının yapıldığı değerlerin hiçbirinin yer almadığını çünkü CHP'nin  kendi içindeki taciz, tecavüz, hırsızlık, arsızlık vukuatlarıyla bile yüzleşemeyecek kadar kibir bataklığına saplandığını söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP faşis, kayıp bir partidir!

"CHP KAYIP BİR PARTİDİR"

Gazi unvanıyla Mustafa Kemal Atatürk'ten bahseden Erdoğan, ulu çndere gönül vermesi sebebiyle oy tercihini CHP'den yana kullanana vatandaşlara seslenerek, "Görüldüğü gibi CHP kayıp bir partidir. Gelin, 84 milyon hep birlikte 2023 yılında Türkiye'ye, diğer alanlardaki hedefleriyle birlikte gerçek anlamda bir ana muhalefet de kazandıralım. Gelin 2023'te hep birlikte yepyeni bir Türkiye'nin kapılarını aralayalım." dedi.

Konuşmasını Gara'da gerçekleştirilen operasyonu değerlendirerek sürdüren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 13 masumun ölümünün bile CHP'nin kirli zihniyetini utandırmaya yetmediğini, bu hadisenin bile kendi üzeirne yıkılmaya çalışıldığını, Cumhur İttifakı ve AK Parti iktidarının teröristleri inlerinde bitire bitire yoluna devam edeceğini kaydetti. 

PKK ve PYD'den FETÖ'ye, DHKP-C'ye kadar her tür terör örgütünü savunmak için neredeyse tüm sorumlularının seferber olduğunu söyleyen Erdoğan, "Terör örgütü mensuplarıyla kol kola Ankara'dan İstanbul'a yürüyen siz değil misiniz?" ifadeleriyle bir asır önce İzmir'de başlayan işgalin benzerinin 40 yıldır doğu ve güneydoğu sınırlarında yaşandığına dikkat çekerek bu eylemin fiili ve siyasi iş birlikçilerine hak ettikleri dersin verileceğini söyledi ve Gara katliamının ülkedeki terör konusunda kimin nerede durduğunu göstermesi açısında turnusol olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP faşis, kayıp bir partidir!

GEVŞEME ADIMLARI

Vatandaşlara, salgının seyir durumunu yakından takip ederek kurallara harfiyen uymalarını ve bu kapsamda normalleşme kriterlerine ulaşmaları çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, virüsün ancak 84 milyonun aynı kararlılıkla hareket etmesiyle alt edilebileceğini vurguladı. 

Mart ayında gevşemesi beklenen kısıtlamalara da değinen Tayyip Erdoğan, süren aşılamayla birlikte büyük mesafelerin kat edileceğini, dünyanın pekçok ülkesinde paniğe neden olan gıda üretim, tedarik ve dağıtımı konusunda ülkemizde herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını, son Kabine Toplantısı ile Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kritelere göre il bazında normalleşme adımları atılmasına karar verildiğinin altını çizdi.  

TARIM KREDİ KOOPERATİFİ MÜJDESİ

Bir süredir yavaşlamış olan uluslararası finans ve yatırım çevrelerinin Türkiye'ye ilgisinin git gide arttığını belirten Erdoğanü milletin moralini bozuk halkı ve esnafı kışkırtarak birbirine düşürmeye çalışanlara fırsat verilmeden sürecin sonlandırma konusundaki kararlılığını belirtti ve "Tarım kredi  kooperatif sayısını 500'e çıkarma talimatını verdim" ifadelerini kullandı. 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
2
1
1
2
0
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
2 Yorum