1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola'da açıklamalarda bulundu: 500 milyon dolar hedefine ulaşmak için hareket etmeliyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola'da açıklamalarda bulundu: 500 milyon dolar hedefine ulaşmak için hareket etmeliyiz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola'nın başkenti Luanda'da Angola Cumhurbaşkanı Joao Manuel Gonçalves Lourenço ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada," Bu ayın ilk 8 ayında 132 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. 500 milyon dolar hedefine ulaşmak için müşterek hareket etmeliyiz." dedi.

Son dakika... Afrika ziyaretleri kapsamında dün İstanbul'dan ayrılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 21.00 sıralarında Angola'ya gelmişti. Angola'nın başkenti Luanda'da Angola Cumhurbaşkanı Joao Manuel Gonçalves Lourenço tarafından resmi törenle karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevkidaşı ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından basın toplantısında açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Savunma Sanayii ve terörle mücadele konusunda ilişkileri ele aldık. Afrika'nın sorunlarına Afrika tarafından çözümler bulunması, dayanışma ve kazan kazan yönteminin hayata geçmesi için görüştük.

Bu ayın ilk 8 ayında 132 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. 500 milyon dolar hedefine ulaşmak için müşterek hareket etmeliyiz. Alt yapı projelerine yönelik fon ve kredi sağlanması konusunda Maliye bakanlarımızın temasta olması da malumunuzdur.

Angola'ya direk uçuşlarımız başladı. Vize meselesinde atacağımız kolaylaştıracağımız adımlarda önemlidir. Vize serbestisi konusunda süratle atmamız gereken adımda sorun yoktur. Maarif Vakfı ile iş birliğimizi geliştirmeye hazırız.

Şuanda heyet üyelerimiz arasında bulunan bakanlarımızın karşılıklı olarak ziyaretleri devam ettirmeleri THY'nin uçuşları başlatmasıyla daha da kolaylaşacaktır. Şu anda Türkiye Afrika arası 7 saat. Heyetler arası toplantılarımız ülkelerimiz arasında yeni bir sürece vesile olmasını diliyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola'da açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi ziyaretinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola'da açıklamalarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan, Angola'da açıklamalarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan, Angola'da açıklamalarda bulundu

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT