1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çok önemli yatırım müjdelerimiz var

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çok önemli yatırım müjdelerimiz var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki günlerde Ankara'da yapılan şehir hastanesinin açılışının yapılacağını belirterek, "6 kuleli dev bir hastane. Yaklaşık 3,5 milyon hasta kalabilecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çok önemli yatırım müjdelerimiz var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Sincan'da toplu açılış törenine katıldı. Burada halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

Sincan tarihi ve insan zenginliği itibarıyla Ankara'nın Türkiye'nin bir özetidir. Gönül coğrafyamızın ve ülkemizin dört bir yanından gelen insanlarımız Sincan'da ahenk içinde yaşıyor.

Merhum Abdurrahim Karakoç 28 yıl Sincan'da ikamet etmiştir. Ne diyor biliyor musunuz? Sırat’tan incedir sevda köprüsü, Beraber geçelim tut ellerimden. Niyet ak güvercin, vuslat gökyüzü, Beraber uçalım tut ellerimden. Gönüldeki birlik kalkandır dışa, Aldırma ayaza, yele, yağışa, Giden ilkbahara, gelecek kışa, Beraber göçelim tut ellerimden.
Gönüllerimizdeki birliği işte böyle dizelere döken Abdurrahim Karakoç ağabeyimizi de rahmetle yaad ediyorum. Sincan işte böyle büyük zenginliklere ev sahipliği yapan bir bölgedir.

ÖNEMLİ YATIRIM MÜJDELERİMİZ VAR

Sincan, emeğin, huzurun kıymetini çok iyi bilir. Geleceğine de dört elle sarılan Sincanlı kardeşlerimiz bozkırın ortasında kurulan bu ilçemizi her gün çok daha ileriye taşıyor. Sincan bugün yine bir başka. Sincan'ın sadece nüfusu artmakla kalmıyor aynı zamanda yıldızı da parlıyor. Sincan Belediyemizin önceki başkanı Mustafa Tuna kendisi ile birlikte mevcut belediye başkanımız ve adayımız Murat Ercan çok büyük hizmetler yaptılar. Bugün yaklaşık 56 trilyon liralık eserler son dönemde yapılanların küçük bir örneği.

Önümüzdeki dönemde çok önemli yatırım müjdelerimiz var. Bunlardan biri iki etap halinde yapılacak olan ve 600 bin metrekare alana sahip Belören Millet Bahçesi. İlk ne olacak dediğimde millet bahçeleri ile millet kıraathaneleri ile halkımızın huzuruna çıkacağız dedim. Belören Millet Bahçesi, Sincanlı kardeşlerimizi, sanatla, yeşille ve sporla buluşturacak bir eserdir.

Bir diğer projemiz, 2 kilometrelik tramvay hattı. Nasıl ilçenin 2 ayrı yakasında bulunan metro ve başkentray istasyonları arasında kurulacak bu hatla inşallah toplu taşım araçları arasındaki sistem kolaylaşacak ve trafik azalacak.

Bunlar Sincan Belediyemizin projelerinden sadece birkaçı. Hep söylediğim gibi belediyecilik AK Parti'nin işidir. Çünkü belediyecilik şehre aşkla bağlı olmayı, gece gündüz çalışmayı, laf değil eser üretmeyi gerektirir. Biz milletimizin karşısına eserlerimizle çıkıyoruz. Sabun köpüğü gibi sürekli şişirilenlerin havası milletimizin karşısına gelince sönüp gidiyor.

İZMİR'İ DE PIRIL PIRIL YAPACAĞIZ

İzmir, körfez kokudan, pislikten geçilmiyor. Aynen benim aldığım İstanbul'un Haliç'i gibi. İnşallah şimdi İzmirli kardeşlerimiz inanıyorum ki İzmir'i de Cumhur İttifakı'na verecekler. İzmir'i de pırıl pırıl yapacağız.

İstanbul neydi? Ankara neydi? Biz buraları devraldıktan sonra ne oldu? Daha güzel olacak. Önümüzdeki dönemde Büyükşehir'de ve Sincan Belediyesinde yapacağımız hizmetlerle Ankaramızı en güzel noktaya çıkarmakta kararlıyız.

6 KULELİ DEV BİR HASTANE

Türkiye'nin hizmetinde olduğumuz 17 yıldır her alanda ülkemizi kalkındırmanın milletimizin refahını artırmanın mücadelesini verdik. Göreve geldiğimizde ne idik ne olduk. Ülkemizi 3,5 kat büyüttük. Eğitimde, sağlıkta, ulaştırmada, enerjide, sporda, sosyal yardımlarda Türkiye'nin dünyanın en ileri seviyesine yükseltmek için gece gündüz mücadele gösterdik. Ankara'da şimdi şehir hastanemizi yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde şehir hastanemizin açılışını yapacağız. Burada yaklaşık 3,5 milyon hasta kalabilecek. Yatak sayısı bu kadar fazla. 6 kuleli dev bir hastane. Yönetime geldiğimizde dünyada satın alma paritesine göre 17. sıradaki Türkiye'yi hamdolsun 13'üncülüğe çıkardık. Bu yıl inşallah 12'nciliğe çıkarmayı hedefliyoruz.

HABERE YORUM KAT